ورود نیروهای ویژه آمریکا به عراق

آمریکا,عراق,داعش

سخنگوی پنتاگون از ورود نیروهای ویژه آمریکا به عراق خبر داد. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد اولین گروه از مشاوران نظامی که اوباما وعده آن را داده بود به عراق رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبراز اسکای نیوز، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد اولین گروه از مشاوران نظامی که اوباما وعده آن را داده بود به عراق رسیده‌اند. ژنرال جان کربی گفت: ما ارزیابی اولیه را شروع کردیم. دو تیم ویژه علمیاتی با چهل پرسنل که ازقبلا از طریق اداره همکاری امنیت برای سفارت اختصاص داده شده بودند، ماموریت جدید خود را شروع کردند.

وی گفت:علاوه براین، حدود نود نیروی اضافی که برای کمک به عملیات مشترک در بغداد اختصاص داده شدند، وارد مقر خود در بغداد شدند.

سخنگوی پنتاگون گفت: در چند روز آینده چهار تیم اضافی دیگر که جمعا حدود پنجاه نفر هستند به این گروه ملحق خواهند شد و این افراد در منطقه فرماندهی مرکزی در عراق به کارگیری خواهند شد.

این تیم ها آمادگی و انسجام نیروهای امنیتی عراق و موثرترین راه پیشرفت را بررسی خواهند کرد. وزارت دفاع آمریکا همچنین از پروازهای شناسایی بر فراز آسمان عراق خبر داده است.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد 300 مشاور نظامی را به عراق اعزام خواهد کرد.

سفر جان کری به عراق

جان کری،وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز گذشته با نوری المالکی نخست وزیر و سایر سیاستمداران عراق از طیف های مختلف سیاسی و مذهبی دیدار کرد.

جان کری در دیدار با نور مالکی  در قبال  وعده  حمایت از عراق در برابر حملات داعش، خواهان تشکیل یک دولت وحدت ملی در عراق شده است.

وزیر امورخارجه آمریکا تاکید کرده است که از مالکی و دیگر رهبران عراق خواسته که یک دولت وحدت ملی با حضور تمام گروه‌ها تشکیل دهند .

سفر کری به عراق در چارچوب دیدار وی از خاورمیانه با هدف مشورت با شرکا و متحدان امریکا در خصوص اتخاذ اقداماتی برای افزایش امنیت و ثبات در عراق و تشکیل دولت فراگیر در این کشور و نیز درباره دیگر تحولات منطقه صورت گرفته است.

ورود نیروهای ویژه آمریکا به عراقسخنگوی پنتاگون از ورود نیروهای ویژه آمریکا به عراق خبر داد. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد اولین گروه از مشاوران نظامی که اوباما وعده آن را داده بود به عراق رسیده‌اند.

کد N357416