واکنش مالزی به کشته شدن 15 تروریست این کشور در سوریه

سوریه

کوالالامپور- ایرنا - وزارت امور خارجه مالزی روز چهارشنبه در واکنش به ارایه آمار تروریست های کشته شده این کشور در نبردهای سوریه، تاکید کرد ˈکوالالاکپور از اعمال تروریستی یا افراط گرایی توسط اتباع خود چشم پوشی نمی کندˈ.

به گزارش ایرنا، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد 28 خرداد در نیویورک اعلام کرد 15 نفر از اتباع مالزی که در فعالیت های تروریستی شبه نظامیان گروه تکفیری ˈدولت اسلامی عراق و شامˈ (داعش) در سوریه مشارکت داشتند، کشته شده اند.

سوریه اعلام کرد به غیر از اتباع مالزی، اتباع دیگر کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) نیز در این فعالیت ها در سوریه نقش داشته اند.

میانمار، مالزی، تایلند، اندونزی، ویتنام، فیلیپین، برونئی، سنگاپور، لائوس و کامبوج 10 اعضای دهگانه آ.سه.آن هستند.

وزارت امور خارجه مالزی روز چهارشنبه طی بیانیه ای در واکنش به حضور تروریست های این کشور در بین گروه تکفیری داعش در سوریه، تصریح کرد مالزی یک کشور صلح دوست می باشد که شیوه های اعتدالی اتخاذ کرده است.

مالزی تاکید کرد این کشور از ˈاعمال تروریستی و افراط گرایی نفرت داردˈ و از فعالیت های تروریستی و افراطی ˈهیچ گروهی از جمله اتباع خود چشم پوشی نمی کندˈ.

وزارت امور خارجه مالزی اعلام کرد ˈدر حال همکاری نزدیک با مقامات دیگر این کشور در مورد موضوع است و درخواست کرده این مساله بررسی شود.

مالزی چندی است مقابله با گروه های تروریستی در داخل این کشور را آغاز کرده است و تاکنون چند نفر در این ارتباط در مالزی و حتی در بین نظامیان دستگیر شده اند.

برخی گزارش ها نیز نشان می دهد افراطیون مالزی در حال آموزش استفاده از سلاح توسط گروه تروریستی داعش برای پیوستن به تروریست ها در سوریه و عراق هستند.

گفته می شود بیش از 20 مالزیایی در حال حاضر در کنار گروه تکفیری داعش در حال عملیات تروریستی هستند.

عملیات انتحاری ماه گذشته عراق که منجر به کشته شدن 25 نفر از اعضای یک تیم پلیس شد توسط یک عضو مالزیایی گروه تروریستی داعش انجام شد و روزنامه ˈاستارˈ مالزی نیز روز گذشته با مادر وی گفت وگو کرد .

آساق**1611
کد N357280