آمریکا حمله تروریستی به ضاحیه جنوبی در بیروت را بشدت محکوم کرد

آمریکا,محکومیت

نیویورک- ایرنا- آمریکا حمله تروریستی انتحاری به ضاحیه جنوبی واقع در شهر بیروت، پایتخت لبنان را بشدت محکوم و با خانواده و بازماندگان کشته ها و مجروحان این حمله ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا ماریا هرف، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه با اعلام این موضع دولت کشورش افزود: ایالات متحده در کنار نهادهای دولت لبنان از جمله ارتش و نیروهای امنیتی و رهبران آن کشور قرار دارد.

وی تأکید کرد: آنها برای مبارزه با تروریسم بسختی تلاش کرده و ما به همکاری با آنها ادامه خواهیم داد.

در انفجار تروریستی نیمه شب دوشنبه در منطقه الطیونه و ورودی شمالی ضاحیه جنوبی بیروت یک تروریست انتحاری خودروی بمب گذاری شده با 25 کیلوگرم مواد انفجاری را منفجر کرد که به شهادت یک نیروی امنیتی و زخمی شدن حدود 20 تن منجر شد.

روز جمعه گذشته نیز در ضهر البیدر منطقه بقاع در شرق لبنان یک تروریست انتحاری دیگر، خودروی بمب گذاری شده را در مرکز ایست و بازرسی نیروهای امنیت داخلی منفجر کرد که به شهادت یک نیروی امنیتی و زخمی شدن 33 نفر دیگر منجر شد.

ˈتمام سلامˈ نخست وزیر لبنان نیز به دنبال انفجار تروریستی انتحاری منطقه الطیونه بیروت به مقامات ذیربط سیاسی، امنیتی و نظامی این کشور دستور داد که با تشدید و گسترش برنامه امنیتی، با تروریست ها بدون گذشت و با شدت و قاطعانه برخورد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در توجیه حملات نظامی رژیم صهیونیستی به اهدافی در خاک سوریه، آن را دفاعی و در راستای حق کشورها برای دفاع از امنیت خود توصیف کرد.

یکشنبه گذشته در پی کشته شدن یک اسرائیلی در بلندی های اشغالی جولان، جنگنده های رژیم اشغالگر قدس اهدافی را در خاک سوریه مورد حمله قرار دادند.

اروپام/1908**1504
کد N357270