جدایی طلبان دونتسک نیروهای اوکراینی را به نقض آتش بس متهم کردند

شرق اوکراین,آتش بس

مسکو-ایرنا- در حالی که دولت اوکراین و جدایی طلبان روز گذشته برای برقراری آتش بس در شرق اوکراین توافق کردند، ایگور استرلکوف وزیر دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک نیروهای اوکراینی را به نقض آتش بس متهم کرد.

به گزارش ایرنا، استرلکوف روز سه شنبه در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک مدعی شد: روز گذشته از ساعت 18 عصر که آتش بس اعلام شد، توپخانه نیروهای اوکراینی مناطق حومه اسلاویانسک به ویژه بخش سیمیونوفکا را هدف قرار داد.

وی افزود: علاوه بر آن نیروهای اوکراینی با تانک به سوی خودروهایی که در جاده حومه اسلاویانسک در تردد بودند آتش گشوده و تیراندازیها در این مناطق با سلاح های سنگین ادامه دارد.

وزیر دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک از نابودی یک موضع حمپاره انداز نیروهای اوکراینی در بخش ˈواستوچنیˈ در حومه اسلاویانسک خبر داد و مدعی شد: مدافعان شهر اسلاویانسک به تیراندازیهای دشمن پاسخ داده و در این تبادل آتش چند نفر از نیروهای اوکراینی کشته و مجروح شدند.

استرلکوف در مورد تلفات شبه نظامیان گفت: پنج نفر در جریان تیراندازی نیروهای اوکراینی مجروح شده اند که حال سه نفر آنها وخیم گزارش شده است.

وی در همین حال از آرامش نسبی شهر کراماتورسک در همسایگی شهر اسلاویانسک خبر داد و افزود: شب گذشته نیروهای اوکراینی به نقل و انتقالاتی در این منطقه پرداخته و مواضع جدید برای نفربرهای زرهی و تانک ایجاد کردند.

استرلکوف ادامه داد: به نظر می رسد نیروهای اوکراینی قصد دارند از آتش بس اعلام شده به عنوان فرصتی برای تجدید گروه بندی و قوا استفاده کنند و نباید فریب صلح طلبی آنها را خورد.

نیروهای اوکراینی و شبه نظامیان جدایی طلب از روز دوشنبه تا روز 27 ماه ژوئن جاری برای اجرای طرح پوروشنکو آتش بس اعلام کرده اند.

اروپام/2242**518 **1010
کد N356950