روسیه بر تسریع همکاری های تسلیحاتی با عراق تاکید کرد

روسیه

تهران-ایرنا- یک مقام بلند پایه در دولت عراق روز سه شنبه گفت: روسیه قصد دارد به روند مجهز کردن ارتش عراق به سلاح های سنگین برای رویارویی با تروریست های داعش سرعت بخشد.

به گزارش پایگاه خبری الغدپرس، این مقام بلند پایه عراقی که خواست نامش ذکر نشود گفت: ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با نوری المالکی نخست وزیر عراق در روز 20 ماه جاری، بر آمادگی کامل کشورش برای مجهز کردن ارتش عراق به موشک های با برد بلند و سلاح های سنگین برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

این مقام عراقی افزود: پوتین در گفت وگو با مالکی تاکید کرد روسیه در چارچوب قراردادهای تسلیحاتی امضا شده با این کشور، مجهز کردن نیروهای عراقی به انواع سلاح های سنگین برای ضربه زدن به مراکز و پایگاه های داعش را سرعت می بخشد.

رییس جمهوری روسیه در این گفت وگوی تلفنی بر حمایت کامل روسیه از تلاش های دولت عراق در رویارویی با تروریسم تاکید و افزود: تندروهایی که در سوریه می جنگندید از مرزها عبور کرده و اکنون وارد عراق شدند و تهدید بزرگی برای سراسر منطقه به شمار می روند.

پایگاه خبری سومریه نیوز نیز گزارش داد که ˈسعدون دیلمیˈ وزیر دفاع عراق در دیدار با ˈایلیا مورگونوفˈ سفیر روسیه در این کشور، راه های تسریع در همکاری های تسلیحاتی میان عراق و روسیه را مورد بررسی قرار دادند.

مترجمام**9329**1010
کد N356918