نظارت دولت و دستگاههای مسوول بر بخشهای ستادی و اجرایی تقویت شود

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات کنترلی دولت در ارتباط با مهار تورم، خواستار ایجاد تحرک و رونق اقتصادی و اجرایی شدن عفاف و حجاب و تقویت نظارت دولت و دستگاههای مسئول بر کلیه بخشهای ستادی و اجرایی شد.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا،سید محمد حسین میرمحمدی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آنچه کلید موفقیت در اداره حکومت است نظارت است، گفت: نظارت و موضوع اشتغال جوانان و عدم تامین منابع و وام ازدواج موجب نگرانی شدید همه خانواده هاست و ارائه تدابیر جاری دولت تدبیر و امید در این خصوص ضروری است.

وی ادامه داد: همکاران محترم سه ماه از سال 93 گذشت سالی که در آن اقتصاد و فرهنگ درآمیخته و عزم ملی با مدیریت جهادی همراستا گردید تا اقتصاد مقاومتی محقق و مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور نهادینه گردد در این راستا احصاءعملکرد قوای سه گانه و میزان تحقق و پیشرفت سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و همچنین مبارزه با مفاسد اقتصادی امری ضروری بوده و گزارش عملکرد به ملت شریف ایران عرضه و ارائه گردد.

میرمحمدی ابراز امیدواری کرد که با وحدت و همدلی مسئولین دستگاههای ذیربط امسال شاهد تحولی بزرگ در نظام اقتصادی کشور باشیم.

نماینده مردم گلپایگان همچنین خطاب به تروریست های داعش گفت: وهابیت و سرکردگان خیمه شب بازی داعش بدانند که اسلام واقعی توحید و ترجمان وحدت تشیع و تسنن است و وعده درباره فتنه انگیزان و نابودی آنان محقق خواهد شد.

وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه از وزیر دادگستری خواست که توجه ویژه ای نسبت به وضع موجود دادگستری شهرستان گلپایگان و تلاش برای حل مشکلات جاری در راستای تکریم ارباب رجوع و کسب رضایتمندی مردم بکند.

میرمحمدی خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: انتظار دارم نسبت به بازسازی ، تجهیز و تامین کافی کادر درمانی در بیمارستان های گلپایگان و خوانسار عنایت ویژه نموده و بیمارستان آیت الله العظمی گلپایگانی را که یادگار و صدقه جاریه آن فقیه یگانه در امور خیریه درمان است مورد توجه خاصی قرار داده و برای تکمیل و بهره برداری کامل آن تدبیر ویژه ای در نظر بگیرند.

نماینده مردم گلپایگان در ادامه از وزیر نیرو خواست هر چه زودتر مقدمات بهره برداری از سد کوچری را فراهم آورده و با توجه به خشک شدن چاه های بعضی از روستاها چند حلقه چاه اضطراری در منطقه گلپایگان به ویژه روستاهای دستجرده، ویت، فاویان و خشکه رود ، واشان و شهر گلشهر موافقت کند.

وی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست نسبت به اجرایی کردن خط ریلی راه آهن اراک – خمین ، گلپایگان ، اصفهان و اتمام راههای اصلی به ویژه راه خوانسار - گلپایگان و تخصیص بودجه کافی اقدامات لازم را به عمل آورد.

میرمحمدی همچنین خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش نظارت ویژه ای نسبت به عملکرد مدارس دولتی ایرانیان خارج از کشور علی الخصوص مدارس مالزی داشته باشید و نسبت به رفع مشکلات آنان اهتمام ویژه معمول دارید و نسبت به احقاق حقوق فرهنگیان بازنشسته و رفع تبعیض در پرداخت مستمری ، معوقات و نیز بیمه تکمیلی و طلایی فرهنگیان و حل مشکلات مربیان پیش دبستانی تلاش بیشتری نمایید.

سیام**1058 ** 1418
کد N356747