شجاعی: اداره کل پزشکی قانونی البرز، ساختمان مناسبی ندارد

پزشكي قانوني

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به مشکل فضای فیزیکی این سازمان در استان البرز، این استان را تنها استانی دانست که اداره کل پزشکی قانونی آن ساختمان مناسبی ندارد در حالی که در تمامی استان‌ها، ادارات کل پزشکی قانونی استان‌ها یا دارای ساختمان هستند و یا پروژه‌ای در دست ساخت دارند.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به مشکل فضای فیزیکی این سازمان در استان البرز، این استان را تنها استانی دانست که اداره کل پزشکی قانونی آن ساختمان مناسبی ندارد در حالی که در تمامی استان‌ها، ادارات کل پزشکی قانونی استان‌ها یا دارای ساختمان هستند و یا پروژه‌ای در دست ساخت دارند.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد شجاعی که در قالب سفر به استان البرز در جلسه شورای قضایی استان شرکت کرده بود با تبریک هفته قوه قضاییه، استان شدن البرز را نقطه قوتی برای رفع مشکلات کرج و شهرهای استان دانست و گفت: به طور کلی مجموعه پزشکی قانونی با مشکلات و کمبودهایی مواجه است که این کاستی ها در پزشکی قانونی استان البرز نمود بیشتری دارد که به همین جهت یکی از مدیران توانمند سازمان برای مدیریت این استان انتخاب شد تا زمینه‌ای برای رفع مشکلات این اداره کل به ویژه در زمینه کمبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی فراهم شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با تداوم حمایت‌ها و کمک‌های مسئولان اجرایی و قضایی استان بر سرعت بهبود وضعیت پزشکی قانونی استان البرز افزوده شود.

شجاعی مشکل نیروی انسانی را دیگر معضل سازمان پزشکی قانونی دانست و اظهار کرد: پزشکی قانونی استان البرز نه تنها از قاعده کمبود نیرو مستثنی نیست، بلکه مشکل نیروی انسانی در این مجموعه به دلیل مراجعات بالای استان مضاعف است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور ترمیم دریافتی همکاران و تلاش برای افزایش انگیزه ورود به سازمان را از جمله فعالیت‌های در دست انجام پزشکی قانونی دانست و گفت: امید است با این اقدامات مشکل کمبود نیروی انسانی به ویژه در بخش‌های تخصصی برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه به عدم توسعه مناسب در بعد نیروی انسانی دچار مشکلات عدیده‌ای است؛ خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده و همکاری دولت، چارت جدید سازمان به تصویب رسید که امیدواریم با مساعدت دولت و ابلاغ مجوزهای جذب، استان البرز هم سهمی از این استخدام‌ها داشته باشد تا مشکل نیروی انسانی آن تا حدی مرتفع شود.

وی ادامه داد: هر چند در گذشته محلی برای احداث ساختمان پزشکی قانونی استان البرز در نظر گرفته شده بود، اما در این جانمایی متاسفانه شرایط محیطی، وضعیت مراجعین و خدمات ارایه شده مدنظر قرار نگرفته بود، به همین دلیل امیدواریم با حمایت مسئولان استانی محل مناسبی برای ساخت پروژه اداره کل استان در نظر گرفته شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: امیدواریم مسئولان اجرایی و قضایی استان نیز همچون گذشته از اداره کل پزشکی قانونی استان حمایت کنند و ستاد سازمان هم حمایت‌های لازم را از این مجموعه به عمل خواهد آورد.

در ادامه این مراسم رییس کل دادگستری البرز نیز با بیان اینکه استان البرز کم وسعت ترین استان کشور است، اما از نظر تعداد جمعیت در رتبه دوازدهم قرار دارد، گفت: شهرستان کرج یکی از کلان شهرهای کشور است که به دلیل قرار داشتن در مسیر جاده چالوس و آزاد راه تهران - قزوین آمار مراجعات تصادفات آن بالاست، در عین حال وجود جاذبه‌های مختلف طبیعی در این استان علاوه بر حجم بالای ترددها، موجب هجوم افراد به استان البرز شده و زمینه تعدی برخی افراد به منابع طبیعی را نیز فراهم کرده است.

مهدوی‌راد تنوع فرهنگی را از جمله شاخصه‌های استان برشمرد و افزود: از جمله مختصات خاص جمعیتی این استان آن است که از کل ایران در کرج حضور دارند و ترکیبی از قومیت‌های مختلف در آن حضور دارند و همین موضوع بالطبع تنوع فرهنگی را نیز در البرز پدید آورده است.

در ادامه وی با اشاره به کمبود امکانات پزشکی قانونی در این استان، امکانات آن را در حد یک شهرستان دانست و تصریح کرد: مشکل فضای فیزیکی از جمله مشکلات پزشکی قانونی است که با توجه به متألم بودن مراجعین باید به طور جدی‌تری نسبت به رفع آن اقدام شود.

رییس شورای قضایی استان البرز نوپا بودن استان را از جمله علل مشکلات آن برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با نگاه ویژه و کمک مسئولان استان و نیز ستاد سازمان کاستی‌های پزشکی قانونی در استان البرز مرتفع شود.

داودآبادی مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز در این مراسم از افتتاح پروژه ساوجبلاغ و نیز بازگشایی مرکز پزشکی قانونی فردیس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز حدود 30 درصد از میزان مراجعات به پزشکی قانونی کرج کاسته می شود.

انتهای پیام

کد N356505