رییس دیوان عالی کشور:

با وحدت می‌توان آتش فتنه تکفیری های داعش را خاموش کرد

سیاسی

هیات عمومی اصراری کیفری دیوان عالی کشور در هفته بزرگداشت قوه قضائیه به ریاست رییس دیوان عالی کشور و با حضور دادستان کل کشور و قضات عالی رتبه دیوان عالی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی گرکانی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه بیان کرد: از برنامه‌های خوب دولت جمهوری اسلامی که مورد استقبال مردم کشورمان قرار گرفته، نظام سلامت در کشور است؛ زیرا جامعه سالم و سلامت عامل مهمی است برای ارتقای کمی و کیفی توسعه کشور و برای همه مردم شریف کشورمان موجب نشاط و آرامش می‌شود. وزارت بهداشت و درمان در صدد است با هر گونه بیماری مبارزه کند و جامعه تندرست و سلامت در کل کشور اعم از شهر و روستا به وجود آورد.

وی ادامه داد: طبیب ماهر و متخصص در مقابل بیماری‌های مختلف یک بیمار اول به سراغ درمان بیماریهای سخت و صعب العلاج وی می رود و بیماریهای مهم و سخت برای طبیب جایگاه اول را دارد.

ریسس دیوان عالی کشور گفت: قضات دستگاه قضایی کشور هم رسیدگی به جرائم مهم مانند قتل عمد، آدم‌ربایی‌، براندازی نظام و جاسوسی علیه امنیت کشور را مقدم بر جرائم کوچک می‌دانند و به جرائم خاص خارج از نوبت رسیدگی می کنند.

محسنی‌گرکانی خاطرنشان کرد: اسلام اتحاد و برادری را محور اصلی مسلمانان می‌داند قرآن کریم از همه امت اسلامی بطور جمعی به ویژه از زمامداران اسلامی می‌خواهد گروه گروه و جدای از هم نباشند. همگی به قرآن و اسلام رو آورید با توجه به اینکه مشکلات داخلی همانند مشکل اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی دارید ولی از تمام اینها مهم تر و بزرگتر تفرقه و عدم اتحاد مسلمانان است که اقتدار و سیادت امت اسلامی را به خطر می اندازد و سبب ضرر و زیان ملی خواهد بود.

رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: قرآن می گوید از همه خسارت ها و زیانها بیشتر و زیان بار تر اختلاف زمامداران اسلامی است، اختلاف آنان سبب پیروزی و شادمانی دشمنان آنها خواهد شد؛ لذا اتحاد و حمایت مسئولین و زمامدران اسلامی از همدیگر موجب یاس و نا امیدی دشمن می شود و سیاست مسلمان کشی دشمنان در کشورهای مسلمان همسایه مثل عراق ، سوریه ، افغانستان و .... باید با اتحاد و همدلی و سیاست درست زمامداران کشورهای منطقه از بین برود.

وی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان از مبلغان حوزه علمیه که جهت تبلیغ شعائر دینی به شهر ها و روستا اعزام می شوند درخواست می شود اتحاد مسلمین را محور اصلی ماموریت تبلیغی خود قرار دهند که قطعاً با وحدت و همدلی می توان به آسانی آتش فتنه ی تکفیری های داعش و دیگر دشمنان اسلام را خاموش کرد.

انتهای پیام

کد N356190