یک مقام قضایی:

بسیاری از مشکلات مردم ناشی از عدم آگاهی از قوانین است

ايران,آذربايجان غربي

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری آذربایجان غربی از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در هفته قوه قضاییه با محوریت گرامیداشت شهدای هفتم تیر در این استان خبر داد.

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری آذربایجان غربی از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در هفته قوه قضاییه با محوریت گرامیداشت شهدای هفتم تیر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، علی عمرانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف گرامیداشت شهدای هفتم تیر 17 عنوان برنامه متنوع فرهنگی و آموزشی با هدف ارتقای دانش حقوقی و قضایی اقشار مختلف مردم در استان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه روز دوم هفته قوه قضاییه امسال به نام روز قوه قضائیه، حقوق بشر اسلامی و پاسداشت حقوق شهروندی نام‌گذاری شده است، اضافه کرد: همایش استانی قوه قضائیه روز پنجشنبه، پنجم تیرماه برگزار می‌شود و تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان از جمله برنامه‌های این همایش است.

این مقام مسئول حضور مدیران کل و معاونان دستگاه قضا در 16 مسجد محوری شهر ارومیه، دیدار با خانواده‌های شهدا، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از فعالان عرصه فرهنگی و روابط عمومی دستگاه قضایی در قالب همایش، هماهنگی با ستاد دیه زندانیان غیرعمد برای ایجاد زمینه‌های آزادی تعدادی از زندانیان غیرعمد زندان‌های استان را از جمله دیگر برنامه‌های هفته قوه قضائیه اعلام کرد.

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری آذربایجان غربی ارتقای دانش عامه مردم در جامعه نسبت به موضوعات حقوقی سبب کاهش حجم ورودی پرونده‌های قضایی می‌شود.

علی عمرانی ادامه داد: نیاز امروز جامعه این است که قوانین حقوقی را به زبان ساده و قابل فهم عامه به مردم انتقال دهیم.

وی با اشاره به آیه 282 سوره بقره خاطرنشان کرد: اگر در جامعه تنها به این یک آیه کلام وحی عمل شود بسیاری از حجم پرونده‌های قضایی کاهش پیدا می‌کند.

عمرانی با تاکید بر اینکه امروز بسیاری از مشکلات حقوقی و قضایی مردم ناشی از عدم آگاهی از قوانین حقوقی است، اضافه کرد: بیشتر شکایات از ناحیه کسانی است که حق هستند، اما دلیل یا مدرکی برای اثبات حقانیت خود در محاکم ندارند و در نهایت محاکم قضایی را متهم به نایده گرفتن حقوق خود می‌دانند.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای دانش حقوقی افراد، این اداره‌کل در راستای افزایش علم و آگاهی حقوقی و قضایی مردم برنامه‌های جامعی دارد که از جمله آن اطلاع‌رسانی از طریق رسانه ملی در قالب برنامه‌های تخصصی قضایی است.

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد: مردم باید در امور حقوقی خود از نظر کارشناشان، متخصصان و وکلا بهره ببرند و به آنها مراجعه کنند.

انتهای پیام

کد N356189