عضو کمیسیون صنایع مجلس:

می‌توان با عرضه محصولات دامی حلال بازار منطقه و دنیا را جذب کرد

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از جایگاه خوبی در صادرات محصولات غذایی به ویژه لبنی در کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس برخوردار است.

به گزارش واحد دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت الاسلام علی اکبر ناصری اظهار کرد: موضوعات زراعی، دامی و لبنی به شدت باید مورد توجه قرار گیرد چون با توجه به فرآوری صنایع تبدیلی می توان علاوه بر اینکه زمینه اشتغال و صادرات را در کشور بهبود بخشید، به رونق اقتصادی نیز کمک کرد.

وی افزود: می‌توانیم با توجه به عرضه محصولات دامی همچون گوشت قرمز و مرغ با مهر حلال به کشورهای اسلامی و حتی اروپایی، بازارهای منطقه و دنیا را به سمت خود جذب کنیم، البته این امر نیازمند برنامه ریزی صحیح است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان‌های شمالی کشور می توانند با تولید محصولات غذایی و شیلاتی بخش عمده صادرات به آسیای میانه را در اختیار خود قرار دهند و برای تحقق این امر دولت باید امور گمرکی را تسهیل کند.

وی با تاکید بر اینکه برای بهره‌وری بیشتر در عرصه صنایع غذایی باید زیرساخت‌های کشاورزی را تقویت و محصولات زراعی و باغی را به روش ارگانیک تولید کرد، گفت: عرضه و صادرات محصولات غذایی در دنیا می تواند ارزش افزوده بسیار خوبی را برای کشور به دنبال داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از راهکارهای معرفی محصولات غذایی و تنوع آن‎ها در کشور برگزاری نمایشگاه‌های صنایع غذایی به شکل بین المللی است، خاطرنشان کرد: بسیاری از باغات و صنایع تبدیلی در خراسان رضوی قرار دارد و این استان نقش مهمی در تولید محصولات غذای ایفا می‌کند، با توجه به اینکه سالانه زائران و مسافران بسیاری از داخل و خارج کشور به مشهد سفر می کنند برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی در مشهد مقدس برای اقتصاد کشور بسیار مطلوب خواهد بود.

انتهای پیام

کد N356175