نماینده مجلس:عده ای به نان شب محتاج هستند

نمانیدگان

تهران - ایرنا- نماینده مردم شاهین شهر میمه با اشاره به اظهارات رییس جمهوری مبنی برافزایش نرخ یارانه ها، گفت:آقای رییس جمهورگفته بودید در مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها، میزان مبلغ یارانه اقشار آسیب پذیر اضافه می شود، چرا نشد؟ عده ای به نان شب شان محتاج هستند !

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسنعلی حاجی دلیگانی روز سه شنبه در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا با وجود دعوت نمایندگان مجلس از جناب عالی در سه ماهه گذشته برای حضور و بازدید استان اصفهان و رفع مشکلات زاینده رود اقدامی نمی کنید؟ زودتر زمان را مشخص کنید که مردم اصفهان منتظر حضور شما برای رفع مشکل زاینده رود هستند.

حاجی دلیگانی افزود: جناب آقای روحانی می گویید که الان نیازداریم پرچم صلح امام حسن (ع) را به اهتزاز درآوریم، اگر روحیه و ویژگی شما همانندآن روزگار امام حسن (ع) است حق دارید بخواهید تا صلح ننگین را به امام مسلمین تحمیل کنید.

وی درادامه تصریح کرد: امروز سپاه 72 نفری کربلای سال 61 هجری به 72 میلیون نفری ملت عاشورایی بدل شده است که در رکاب ولی امر مسلمین هستند و به کسی اجازه نخواهندداد به خواست فتنه گران جام زهر به ملت و امام بنوشاند.

حاجی دلیگانی گفت: شما رییس قوه مجریه هستید، نه ایدئولوگ انقلاب و بنیانگذار مکتب جدید نیاوران؛ به کارمردم برسید، به معیشت مردم فکر کنید، به داد کشاورزان برسید و به انجام قول هایی که داده اید عمل کنید.

این نمانیده مجلس با تاکید براینکه شعارهمیشگی مردم ˈکل یوم عاشورا وکل ارض کربلاˈ بوده وهنوز نیزهست، گفت: این مملکت وانقلاب صاحب دارد.

وی تصریح کرد: آقای وزیر نیرو چرا مردن زاینده رود برای شما اهمیتی ندارد، شما را چه شده است؟ زاینده رود متعلق همه کشور است، اگر می خواهید به مردم اصفهان ظلم کنید به همه ملت ایران ظلم نکنید .

وی خطاب به وزیر بهداشت ودرمان نیز گفت: آقای وزیر بهداشت آیا می دانید هر 5 روز یک نفر به علت کمبود آمبولانس دراین شهر مرگ را تجربه می کنند! در این باره چندین بار تذکر دادیم اما رسیدگی نکردید!

وی به وزیر کشاورزی هم گفت: آقای وزیر کشاورزی هنوز صیفی کاران بدهکار و زیان دیده مهاجر منتظر اقدامات جدی شما برای استهمال وام و پرداخت مابه التفاوت چهار برابر شده حمل ونقل هستند.!

وی خطاب به وزیر نیرو هشدارداد: آقای وزیر نیرو هشدار می دهم به وعده های خود وامضای سند آب وحق اشتراکی های حوزه انتخابیه این جانب وفادار باشد و وعده خلافی نکنید.

وی در ادامه به پیام یک میلیون نفری چهارمحال بختیاری مبنی براجرای طرح کارشناسی ومطالعه شده 13 ساله بهشت آباد اشاره کرد واز وزیرنیرو خواست تا به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران زیر بار زور نخواهد رفت، گفت: انتظار می رود پرونده کرسنت به دقت رسیدگی و ملاحظه شود وآنان که به منافع ملت ایران خیانت کرده اند به سزای اعمالشان برسند.

وی در پایان از ملت ایران و دولت عراق خواست تا هر چه بیشتر مواظب دسیسه آمریکای جنایتکار باشند که از یک طرف حکم حمله داعش به عراق را امضا کرده اند واز سوی دیگر با اعزام وزیر خود برای چانه زنی و فشار، قصد انجام دسیسه دیگری را دارند.

وی همچنین خطاب به ملت و دولت عراق گفت: با فتوای جهاد مرجعیت شیعه و علمای اهل سنت در مقابل زیاده خواهی های آمریکایی های جنایتکار ایستادگی کنید که خدا مقدر کرده عراق گور حتمی داعش خواهد بود.

سیام/ 9136
کد N355959