در طرح سوال از برخورد با ناقضان عفاف و حجاب؛

مجلس از پاسخ‌های وزیر کشور قانع نشد

سیاسی

135 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی توضیحات وزیر کشور در خصوص عملکرد این وزارت‌خانه در برخورد با ناقضان قانون عفاف و حجاب را قانع‌کننده ندانستند.

135 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی توضیحات وزیر کشور در خصوص عملکرد این وزارت‌خانه در برخورد با ناقضان قانون عفاف و حجاب را قانع‌کننده ندانستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مطهری و سید نادر موسوی لارگانی نمایندگان تهران و فلاورجان در سؤالاتی از عبدالرضا رحمانی فضلی پرسیدند چرا وزارت کشور نسبت به پدیده بانوان ساپورت‌پوش در تهران و برخی از شهرهای دیگر بی‌تفاوت است و به آن رسمیت داده است.

آنان در ادامه تأکید کردند که علت بی‌توجهی وزارت کشور به اجرای قانون گسترش قانون فرهنگ عفا ف و حجاب چیست؟ چرا بودجه ناچیز اجرای این قانون نیز در لایحه بودجه سال 1393 حذف شد؟

عبدالرضا رحمانی فضلی با استناد به گزارش بسیج سازندگی 95 درصد بانوان کشور را اخلاق‌گرا، با اعتقاد و حافظ حجاب خود دانست.

وی در پیشنهادی خواستار سپردن امر به معروف و نهی از منکر به خیریه ها، NOG ها و سمن‌ها شد.

علی مطهری یکی از سؤال‌کنندگان نیز گفت: هر مقدار هم که کار فرهنگی و تربیت دینی و اخلاقی انجام شود و بودجه به آن اختصاص یابد باز هم برخی از بانوان تحت تأثیر میل خودانگاری به پوشش خود بی‌تفاوت می‌شوند و دولت باید با این گناه آشکار برخورد قاطع کند.

پس از توضیحات وزیر کشور مطهری توضیحات وی را قانع‌کننده ندانست و با وجودی که نایب‌رئیس مجلس از وی خواست تا این موضوع در جلسه‌ سه نفره وی، وزیر کشور و مطهری پیگیری و حل شود، باز هم مطهری بر نظر خود پافشاری کرد و از ابوترابی‌فرد خواست تا از مجلس رأی‌گیری کند.

از 218 نماینده حاضر در جلسه 64 نفر توضیحات وزیر را قانع‌کننده ولی 135 نفر این توضیحات را قانع‌کننده ندانستند و 15 نفر هم رأی ممتنع به این توضیحات دادند.

انتهای پیام

کد N355803