اظهارات تحریک آمیز بارزانی /خبرنگارسی ان ان: غرب پشت حوادث عراق است

آفریقا و خاورمیانه

اظهارات تحریک آمیز مسعود بارزانی و ادعای وی درباره تجزیه عراق در حالی است که میلیونها عراقی با لبیک به ندای مرجعیت عالی دینی، به حمایت از ارتش برای سرکوب تروریستها شتافته اند و تکفیریها هم از ترس ورود ارتش به موصل، به بمبگذاری منازل مردم پرداخته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت دیلی، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در اظهاراتی تحریک آمیز از حرکت عراق به سوی تجزیه خبر داد.

وی که با شبکه آمریکایی "سی ان ان" مصاحبه می کرد گفت: عراق قطعا به سمت تجزیه می رود.

این اظهارات بارزانی در حالی مطرح می شود که میلیون ها نفر از مردم عراق به رهبری مراجع دینی آماده مبارزه با تروریستهای تکفیری هستند تا از عملی شدن نقشه های شوم قدرت های جهانی و متحدان منطقه ای آنها جلوگیری کنند.

بارزانی در ادامه اظهارات تحریک آمیز خود مدعی شد: دولت مرکزی عراق کنترل خود بر همه چیز را از دست داده و همه چیز در حال فروپاشی است.

این ادعای وی در حالی است که تروریستهای داعش به خاطر ترس از ورود قریب الوقوع نیروهای ارتش و شکست حتمی، مشغول بمب گذاری منازل مردم و استفاده از کودکان به عنوان سپر انسانی هستند امری که نشانه های بارزی از ناتوانی این گروه است.

خبرنگار سرشناس آمریکایی، کریستین امانپور در تویتر خود با اشاره به به اظهارات مسعود بارزانی نوشت: اظهارات مسعود بارزانی برای اولین بار به من این پیام را داد که عراق واقعا در حال فروپاشی است و غرب پشت سر این ماجرا است.