سفیر و سرپرست نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل:

دولت آمریکا به مسئولیت خود برای تسریع در روند استعمارزدایی مردم پورتوریکو عمل کند

سیاست خارجی

سفیر کشورمان در سازمان ملل همچنین از دولت آمریکا خواست که سرزمین‌های اشغال شده و تاسیسات مربوطه را به مردم پورتوریکو بازگرداند.

سرپرست نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل از دولت آمریکا خواست که به مسئولیتش در قبال تسریع در روند استعمارزدایی مردم پورتوریکو پاسخ داده و به آنها اجازه دهد از حق لاینفک خود برای خودمختاری و استقلال استفاده کنند.

به گزارش ایلنا، حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک دوشنبه طی سخنانی به نمایندگی از جنبش عدم تعهد در نشست سالانه کمیته ویژه استعمارزدایی این سازمان بر مواضع اصولی جنبش عدم تعهد در خصوص موضوع استعمارزدایی از جمله سرزمین تحت استعمار پورتوریکو و حق مردم آن سرزمین برای خودمختاری و کسب استقلال بر اساس قطعنامه‌ شماره 1514 سال 1960 مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد.

دهقانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اسناد جنبش عدم تعهد، از جمله سند سران جنبش در تهران از مجمع عمومی سازمان ملل خواست که موضوع پورتوریکو را با توجه به سابقه 39 ساله آن در دستور کار کمیته استعمارزدایی سازمان ملل و بیش از 32 قطعنامه اجماعی در دستور کار خود قرار دهد.

سفیر کشورمان در ادامه سخنرانی خود از دولت آمریکا خواست که به مسئولیت خود در قبال تسریع در روند استعمارزدایی مردم پورتوریکو عمل کرده و به مردم آن مستعمره اجازه دهد به طور کامل از حق لاینفک خود برای خودمختاری و استقلال استفاده کنند.

سفیر کشورمان در سازمان ملل همچنین از دولت آمریکا خواست که سرزمین‌های اشغال شده و تاسیسات مربوطه را به مردم پورتوریکو بازگرداند.

شایان ذکر است که حدود 50 عرض حال دهنده نیز در سخنرانی‌هایی به محکومیت اشغال پورتوریکو توسط آمریکا و ظلمی که این کشور بر مردم آن سرزمین روا داشته و می‌دارد پرداختند.

کد N355501