سکوت تبلیغاتی در آستانه انتخابات پارلمانی بر لیبی حاکم شد

انتخابات,سکوت تبلیغات

تهران- ایرنا- کشور لیبی در آستانه انتخابات پارلمانی در وضعیت سکوت تبلیغاتی قرار گرفت.

شبکه الجزیره روز سه شنبه اعلام کرد: امروز در لیبی روز سکوت تبلیغاتی است و فردا (چهارشنبه) انتخابات پارلمانی در داخل کشور برگزار می شود.

انتخابات برای اتباع لیبی مقیم خارج، روز شنبه گذشته در 13 کشور جهان برگزار شد. بیش از یک هزار و 600 نامزد در این انتخابات با هم رقابت می کنند و تعداد افرادی که در داخل کشور برای رای دادن ثبت نام کرده اند، بیش از یک و نیم میلیون نفر است.

بنا بر گزارش شبکه الجزیره، کمیسیون انتخابات لیبی خود را برای برگزاری انتخابات در داخل آماده کرده و مردم هم منتظرند با برگزاری این انتخابات، گشایشی در بحران سیاسی و امنیتی حاکم بر کشور ایجاد شود.

در حال حاضر لیبی پارلمان دائمی ندارد و کنگره ملی که پس از پیروزی انقلاب این کشور و سرنگونی ˈمعمر القذافیˈ روی کار آمد، به منزله پارلمان موقت این کشور به شمار می آید.

طی یک سال گذشته دو دستگی در داخل کنگره ملی، بحران در روابط کنگره با نخست وزیران موقت، حضور گروه های مسلح در شهرها و توسل آنان به سلاح برای به کرسی نشاندن نظرات خود، درگیری های سنگین نظامی مخصوصا در بنغازی بین برخی گروه های مسلح و ˈخلیفه حفترˈ ژنرال بازنشسته ارتش لیبی سبب شده است که این کشور روی آرامش و ثبات را نبیند.

خاورم 1491**7074**1446
کد N355452