وزیر دفاع: موانع پیش روی نخبگان رفع شود/فناوری‌های برتری‌آفرین مورد توجه باشد

وزارت دفاع,وزير دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر رفع موانع پیش روی نخبگان و هموار‌سازی مسیر پیشرفت و اعتلای کشور تاکید کرد و گفت: نخبگان به دور از دغدغه‌های جانبی باید به پیشرفت ایران اسلامی کمک کنند.‌

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر رفع موانع پیش روی نخبگان و هموار‌سازی مسیر پیشرفت و اعتلای کشور تاکید کرد و گفت: نخبگان به دور از دغدغه‌های جانبی باید به پیشرفت ایران اسلامی کمک کنند.‌

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان در دیدار با جمعی از دانش‌پژوهان و نخبگان علمی و پژوهشی مرکز پژوهش‌های نخبگان دانشگاه صنعتی مالک اشتر با اشاره به ظرفیت بالای علمی این مرکز، گفت: دستاوردهای علمی مرکز پژوهش‌های نخبگان، نشان دهنده اراده استوار و پایداری نخبگان و جوانان عزیز کشورمان در ادامه راه پرافتخاری است که به منظور تحقق آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و برنامه‌های علمی و پژوهشی وزارت دفاع همواره با جدیت دنبال شده است.

وی افزود: نخبگان جوان ایران به برکت انقلاب اسلامی و با استفاده از فضای علمی حاکم بر کشور توانسته‌اند هر سال جدی‌تر و مصمم‌تر از پیش بر کمیت و کیفیت فعالیت‌های علمی و پژوهشی خویش بیفزایند و برای کشور افتخار بیافرینند.

وزیر دفاع خطاب به نخبگان وزارت دفاع اظهار داشت: جهان امروز سرخورده از نظام سلطه چشم امید به ایران اسلامی داشته و این امر رسالت شما عزیزان را که پیشگامان جنبش فکری و تحولات علمی و پژوهشی در میهن عزیزمان هستید دوچندان می‌کند.

دهقان با بیان این‌که باید موانعی که موجب اتلاف وقت و انرژی جوانان می‌شود برداشته شود، تصریح کرد: شایسته است مسیرهای دسترسی و چرخه فعالیت‌های پژوهشی را به دور از پیچیدگی و سازو‌کارهای دست و پا‌گیر فراهم کرد تا نخبگان به دور از دغدغه‌های جانبی با چالاکی و انعطاف بالا به تحقیق و پژوهش و در نهایت کمک به پیشرفت ایران اسلامی بپردازند.

وزیر دفاع توجه ویژه به فناوری‌های برتری‌آفرین را با توجه به تنوع تهدیدات و سرعت تغییر آنها بسیار مهم توصیف کرد و افزود: سه اصل سریع‌الوصول بودن، ارزان بودن و مؤثر بودن باید در ایجاد فناوری‌های برتری‌آفرین مورد نظر باشد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مدیریت دانش و مستندسازی پژوهشی خاطرنشان کرد: تولید دانش باید با تکیه بر عوامل درونی و با استفاده از مستندات کامل علمی صورت گرفته تا فرایند انتقال دانش به تکنولوژی در مسیر موردنظر و با هدف مشخص صورت گیرد.

دهقان عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یک علاقه و انگیزه همگانی و فراگیر در بین نیروهای ارزشی و نخبه کشور برشمرد و تاکید کرد: در صورتی که تجربه، مدیریت، جوانی و نشاط و تحرک و فعل خواستن و توانستن در کنار یکدیگر قرارگیرد، رسیدن به قله‌های فتح و پیروزی علمی و فناوری با توکل به خداوند متعال میسر می‌شود.

وزیر دفاع در پایان ‌با اشاره به این‌که جدیت در کار به عنوان یک اصل اساسی برای دستیابی به نتایج مهم تلقی می‌شود، گفت: امیدواریم به زودی مجموعه نخبگان جوان دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع بتواند به عنوان یک الگوی موفق برای تمامی نخبگان کشور در راه اعتلای نام مقدس ایران اسلامی و همچنین صنعت دفاعی کشور به دنیا معرفی شود.

انتهای پیام

کد N355385