یک استاد حوزه:

نتیجه خشونت‌ گروه‌های تکفیری، بدبینی نسبت به اسلام است

سیاسی

یک استاد حوزه گفت: دین مبین اسلام با هرگونه کشت و کشتار انسان‌های بی‌گناه مخالف است؛ گروه‌هایی که به نام اسلام و به نام پیاده کردن احکام الهی در جامعه در حال انجام جنایت هستند به هیچکدام از احکام الهی آشنا نبوده و تنها ثمره اعمال آن‌ها بدبین کردن جهانیان به اسلام است.

یک استاد حوزه گفت: دین مبین اسلام با هرگونه کشت و کشتار انسان‌های بی‌گناه مخالف است؛ گروه‌هایی که به نام اسلام و به نام پیاده کردن احکام الهی در جامعه در حال انجام جنایت هستند به هیچکدام از احکام الهی آشنا نبوده و تنها ثمره اعمال آن‌ها بدبین کردن جهانیان به اسلام است.

حجت‌الاسلام علی امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، با اشاره به ضرورت وحدت میان مسلمانان، تاکید کرد: وحدت از تاکیدات همیشگی خداوند متعال، پیامبر و ائمه اطهار نیز است.

وی با بیان این‌که «خداوند بارها در قرآن به ضرورت اتحاد میان مسلمانان تاکید کرده است» افزود: خداوند سبحان در آیه 103 سوره آل‌عمران فرموده است «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا؛ همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و از آن متفرق نشوید» که این آیه به خوبی بیان‌گر ضرورت اتحاد میان مسلمانان است.

رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر(عج) شهرستان خرم‌دره با بیان این‌که «رفتار حضرت علی(ع) بعد از جریانات به وجود آمده پس از رحلت پیامبر(ص) مصداق بارز ضرورت حفظ وحدت مسلمانان است» افزود: حضرت علی(ع) بعد از اینکه دشمنان ایشان به خانه وی یورش برده و در خانه را آتش زده و همسرشان را در بین در و دیوار گذاشتند با اینکه توانایی جنگیدن داشت برای حفظ وحدت مسلمانان و آرامش جامعه دست به شمشیر نبردند.

این کارشناس مسایل دینی با اشاره به تشکیل گروه‌های تکفیری توسط عده‌ای با نام اسلام به ویژه در خاورمیانه، گفت: گروه‌های تکفیری به وجود آمده در منطقه نه تنها مسلمان نیستند، بلکه با هیچکدام از قوانین الهی نیز آشنا نبوده و ساخته و پرداخته استکبار هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: در برهه کنونی عامل اصلی وحدت ولایت است همه مسلمانان باید به ولایت تمسک جسته و از منویات ایشان در زمینه‌های گوناگون به ویژه ضرورت پرهیز از اختلاف میان مسلمانان برای برون رفت از مشکلات استفاده کنند.

امینی با بیان این‌که «شیعه و سنی نقاط مشترک فراوان از جمله خدای واحد، پیامبر و قرآن دارند» اظهار کرد: شیعیان واهل تسنن نقاط مشترک فراوانی دارند که باید با تمسک به این نقاط مشترک باهم وحدت داشته باشند تا به قدرتی شکست ناپذیر در جهان تبدیل شوند.

وی با تاکید بر این‌که «در حال حاضر اکثر جنگ‌های جهان میان مسلمانان در جریان است» خاطرنشان کرد: این درست همان هدفی است که استکبار به دنبال آن است، زیرا قدرت‌های بزرگ جهان همواره از وحدت مسلمانان که می‌توان آنها را در جهان به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل کند در هراس بوده و به همین دلیل به دنبال تفرقه افکنی میان مسلمانان هستند.

این کارشناس مسایل مذهبی با بیان این‌که «مسلمانان باید با هوشیاری در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان قدم بردارند» تاکید کرد: وحدت از راهکارهای اصلی مبارزه مسلمانان با زورگویان است، زیرا وحدت باعث مستحکم‌تر شدن پایه‌های اسلام در جهان است.

انتهای پیام

کد N355272