هشدار سازمان ملل به رژیم صهیونیستی درباره وقوع انتفاضه سوم در فلسطین

سیاسی

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی، در نشست شورای امنیت نسبت به وقوع انتفاضه سوم فلسطینی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، جفری فلتمن، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی رژیم صهیونیستی را در خصوص جستجوی سه جوان اسرائیلی که گمان می‌کند توسط فلسطینی‌ها ربوده شده به خویشتن‌داری دعوت کرد و از این رژیم خواست به مجازات‌های دسته‌جمعی فلسطینیان در کرانه باختری دست نزند.

دیپلمات‌های حاضر در نشست پشت درهای بسته به نقل از فلتمن اعلام کردند: وضعیت در کرانه باختری بسیار بد است و من می‌ترسم که کار به انتفاضه سوم بکشد.

در جلسه علنی شورای امنیت فلتمن گفت: ما از دستگیری بیش از 350 فلسطینی، تعداد زیاد زخمی شدگان و همچنین کشته شدن چهار فلسطینی که در میان آن‌ها افراد کمتر از بیست سال بودند، به شدت نگران هستیم.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی افزود: افزایش حملات نیروهای اسرائیل به فلسطینی‌ها در نوار غزه و کشتن تعداد زیادی از آنها موجب افزایش نگرانی‌ها شده است.

فلتمن، رژیم صهیونیستی را به "خویشتن‌داری در عملیات امنیتی" دعوت کرد و از آن خواست از مجازات افراد به دلیل انجام اقداماتی که از روی عمد نبوده، دست بردارد.

انتفاضه اول فلسطین در سال 1987 میلادی در چادر آوارگان در غزه آغاز شد و در 13 سپتامبر سال 1993 میلادی با آشتی تاریخی میان یاسر عرفات رهبر فقید تشکیلات خودگردان فلسطین و اسحاق رابین نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی در کاخ سفید پایان یافت و انتفاضه دوم نیز سپتامبر سال 2000 میلادی آغاز و در سال 2005 میلادی پایان گرفت.

انتهای پیام

کد N355231