ادامه عملیات ارتش پاکستان علیه تروریست‌ها در وزیرستان شمالی

سیاسی

جت‌های جنگنده پاکستان با ادامه حملات هوایی خود به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در منطقه قبیله‌نشین وزیرستان شمالی، 25 تروریست را به هلاکت رسانده و هشت مخفیگاه را نابود کردند.

جت‌های جنگنده پاکستان با ادامه حملات هوایی خود به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در منطقه قبیله‌نشین وزیرستان شمالی، 25 تروریست را به هلاکت رسانده و هشت مخفیگاه را نابود کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی ارتش پاکستان گفت: در درگیری‌ها با شبه‌نظامیان دو سرباز نیز کشته شدند.

نیروهای امنیتی پاکستان در 15 ژوئن سال جاری میلادی یعنی چند روز پس از حمله شبه‌نظامیان طالبان پاکستان و ازبک به اصلی‌ترین فرودگاه کراچی، عملیات گسترده خود علیه گروه‌های مسلح محلی و خارجی را آغاز کردند.

نیروهای امنیتی پاکستان تاکنون از حملات هوایی برای از بین بردن مخفیگاه‌های شبه‌نظامیان استفاده کرده‌اند و تاکنون بیش از 300 شبه‌نظامی به هلاکت رسیده و چندین مخفیگاه آن‌ها نیز نابود شده است.

ارتش پاکستان در بیانیه‌ای به جزئیات این حملات پرداخته و گفت: اوایل صبح دوشنبه در پی حملات هوایی جت‌های جنگنده هشت مخفیگاه شبه‌نظامیان در شهر میرعلی، یکی از شهرهای مهم وزیرستان شمالی تخریب شده و 15 تروریست در این حملات کشته شدند. تونل‌هایی که توسط شبه‌نظامیان استفاده می‌شد نیز در این مناطق هدف قرار گرفته و کشف شدند.

ارتش پاکستان افزود: در حالی که این عملیات طبق برنامه پیش می‌رود، تروریست‌های داخل این مناطق محصور به شدت در تلاشند تا از این منطقه فرار کنند. تلاش‌های متعدد تروریست‌ها برای فرار از این منطقه محصور خنثی شده است. 10 تروریست نیز در جریان فرار از مناطق محصور اسپینوام و میرعلی کشته شدند.

ارتش از مردم خواسته تا وزیرستان شمالی را به مقصدهای امنی ترک کنند، تاکنون 414 هزار و 429 بی‌خانمان داخلی در یکی از ایست‌های بازرسی ثبت شده‌اند، چهار پایگاه توزیع اقلام ضروری در شهر بانو برپا شده که دولت فدرال از طریق این پایگاه‌ها، مواد غذایی، دارو و پول نقد میان مردم بی‌خانمان توزیع می‌کند.

انتهای پیام

کد N355227