کری: از نیروهای عراق جدی و مداوم حمایت می‌کنیم

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا متعهد شد واشنگتن از عراق در راستای مبارزه با تروریست‌ها و شبه‌نظامیان حمایت جدی و مداوم داشته باشد.

وزیر امور خارجه آمریکا متعهد شد واشنگتن از عراق در راستای مبارزه با تروریست‌ها و شبه‌نظامیان حمایت جدی و مداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، جان کری، وزیر امور خارجه امریکا اعلام کرد که این حمایت پایدار و دائمی خواهد بود و چنانچه رهبران عراق اقدامات لازم را برای ایجاد اتحاد در کشور به عمل آورند، این حمایت موثر واقع خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا این اظهارات را در سفارت واشنگتن در بغداد و پس از ملاقاتش با نوری المالکی، نخست وزیر عراق مطرح کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا اظهار کرد، تروریست‌ها در مناطق شمال بغداد تهدیدی اساسی برای عراق به شمار می‌روند.

کری در جمع خبرنگاران در بغداد گفت: اکنون لحظه اتخاذ تصمیم برای رهبران عراق است.

وی ادامه داد: عراق با تهدیدهایی اساسی مواجه است و رهبران این کشور باید به این تهدیدها توجه داشته باشند.

او گفت که از مالکی و دیگر رهبران عراق خواسته که یک دولت وحدت ملی با حضور تمام گروه‌ها تشکیل دهند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق دیدار کرده است.

سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه آمریکا به بغداد هم‌زمان با گزارش‌ها از حملات بیشتر نیروهای داعش در شمال‌غرب عراق انجام شده است.

دفتر نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که بحران این کشور نه‌تنها تهدیدی برای عراق که خطری برای صلح منطقه و جهان است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های عراقی گزارش داد، مالکی خواهان حملات هوایی آمریکا علیه تروریست‌ها شده اما کری نسبت به تلفات غیرنظامی چنین حملاتی ابراز نگرانی کرده است.

انتهای پیام

کد N355213