رأی الیوم : بندر بن سلطان عهده دار پرونده قطر در عربستان شده است

عربستان,قطر

تهران-ایرنا- پایگاه خبری ˈ رأی الیومˈ با اشاره به دیدار پادشاه عربستان با ˈ عبدالفتاح السیسی ˈ در هواپیمای اختصاصی اش در فرودگاه قاهره و حضور شخصیت های عربستانی در این دیدار و از جمله شاهزاده ˈبندر بن سلطان ˈنوشت: اخبار و گزارش ها حاکی از آن است که بندر عهده دار پرونده قطر در عربستان شده است.

رأی الیوم نوشت: حضور شاهزاده بندر بن سلطان در هواپیمای پادشاه عربستان در قاهره و در دیدار السیسی با پادشاه عربستان ، پیام های زیادی در بر داشت .

ˈدر حالی پادشاه عربستان با السیسی در هواپیمای اختصاصی اش دیدار کرد که شاهزاده بندر بن سلطان نیز در راهروی هواپیما حضور داشت و این در حالی بود که وی مدت ها از انظار غایب و در کاخ خود در مراکش به سر می برد .

رأی الیوم افزود :شاهزاده بندر بار دیگر به صحنه بازگشته است اما این بار در سوریه نقشی ایفا نخواهد کرد بلکه او تنها عهده دار یک پرونده خواهد بود ؛ پرونده بحران قطر و اینکه او عهده دار این پرونده شده است مفاهیم زیادی در بردارد زیرا بندر موضع گیری تندی در خصوص قطر دارد .

با آمدن شاهزاده بندر، احتمال های زیادی وجود دارد ؛ شاید به وسیله او کشورهای حاشیه خلیج فارس به طور نهایی با قطر قطع رابطه کنند یا شاید دوحه به شرایط این کشورها برای آشتی گردن نهد. اما احتمال سوم که بعید به نظر می رسد، این است که شاهزاده بندر با قطر کنار بیاید و به نوعی تا حدودی کوتاه بیاید .

شاهزاده بندر بن سلطان پیش از این در گفت وگو با روزنامه آمریکایی ˈ وال استریت ژورنال ˈ گفته بود قطر چیزی جز 300 نفر و یک شبکه تلویزیونی ( الجزیره ) نیست و این باعث نمی شود تبدیل به یک کشور شود .

این سخنان وی در زمان خود هیاهوی زیادی به پا کرد .

عربستان، امارات و بحرین اسفند ماه گذشته سفرای خود را از قطر فرا خواندند.

کارشناسان علت واقعی این کشورها در فراخواندن سفرای خود از دوحه را حمایت قطر از اخوان المسلمین در مصر و مخالفت شدید با عبدالفتاح السیسی می دانند .

خاورم **2041**1010
کد N354273