روحانی اهل سنت: داعش خطرناکترین دشمن مسلمانان است

داعش

بجنورد - ایرنا - امام جمعه اهل سنت شهرستان ترکمن نشین راز و جرگلان در خراسان شمالی گفت: خطرناکترین دشمن کنونی مسلمانان گروهک تروریستی داعش است.

آخوند ˈرحیم صمدیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر وحدت شیعه و سنی افزود: این گروه تکفیری و دست نشانده استکبار با اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه خود وحدت و انسجام مسلمین را هدف گرفته است.

وی از اسلام به عنوان دین صلح، رحمت و رافت یاد و بیان کرد: تنها رمز پیروزی در مقابل این گروهک آدمکش و سفاک اتحاد و انسجام شیعه و سنی است.

این روحانی اهل سنت گفت: داعش پرورش یافته دامان آمریکا است لذا آدمکشی و جنایت را از آنان فرا گرفته و اکنون ماموریت یافته با اقدامات غیرانسانی جنگ شیعه و سنی در منطقه راه بیاندازد و جهان اسلام را ناامن کند.

وی افزود: یک گروهک آدمکش و خونریز که حتی به کودکان و زنان رحم نمی کند نمی تواند داعیه مسلمانی و دفاع از مسلمانان را داشته باشد.

آخوند صمدی گفت: مردم و علمای اهل سنت جنایات این گروهک تکفیری و تروریست را که جیره خوار آمریکا و صهیونیسم است محکوم می کنند.

وی گفت: گروه تروریستی داعش و اربابانشان نشان داده اند که بویی از انسانیت نبرده و هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی در حمایت از این گروه ترویست ایجاد شکاف میان امت اسلامی و خشن جلوه دادن چهره اسلام در بین ملتها است.

امام جمعه اهل سنت راز و جرگلان ادامه داد: اهل سنت این خطه انتظار دارند مسلمین عراق با هوشیاری و وحدت در برابر این فتنه بایستند.

آخوند صمدی افزود: در آموزه های دین اسلام بسیار به انساندوستی سفارش شده و حتی یک قتل غیرعمد نیز باعث ناراحتی مسلمانان می شود اما ترویستهای داعش سر انسانها را از بدن جدا کرده و ˈالله اکبرˈ هم می گویند.

وی افزود: اگر مسلمانان شیعه و سنی همچون ایران اسلامی با هم وحدت داشته باشند دشمنان نخواهند توانست در صفوف آنان رخنه کرده و نقشه های شوم خود را عملی کنند.

حدود 10 درصد از جمعیت 867 هزار نفری استان خراسان شمالی را هموطنان ترکمن اهل سنت تشکیل می دهند که در شهرستانهای بجنورد، راز و جرگلان و مانه و سملقان سکونت دارند.ک/3

7184/626/660
کد N354171