داعش 57 خانواده از اهالی منطقه العلم را ربود

داعش,العلم

تهران-ایرنا-یک منبع آگاه در اداره پلیس استان صلاح الدین عراق اعلام کرد: گروهک تروریستی و تکفیری ˈداعشˈ 57 خانواده از اهالی منطقه ˈالعلمˈ را که عازم کرکوک بودند، ربود.

به گزارش پایگاه خبری ˈالسومریه نیوزˈ گروهک تروریستی داعش اعلام کرده که تنها در صورتی این 57 خانواده را آزاد می کند که مسئولان منطقه العلم این منطقه را بدون درگیری تسلیم نیروهای داعش کنند.

السومریه نیوز افزود: تروریست ها این 57 خانواده را در منطقه ˈحمرینˈ در نزدیکی میادین نفتی ˈعجیلˈ ربودند.

این پایگاه خبری اضافه کرد: این خانواده ها به دلیل درگیری های مسلحانه جاری در این منطقه با تروریست های داعش، ناچار شده بودند خانه های خود را ترک کنند و به سمت کرکوک بروند.

یک منبع آگاه در اداره پلیس عراق که خواست نامش فاش نشود در این خصوص گفت: تروریست ها این خانواده ها را به سمت کوه های حمرین بردند و پس از آن به اطلاع مقام های این منطقه رسانده شد که آن ها را ربوده اند و تنها در صورتی آنان را آزاد می کنند که مقام های محلی العلم تسلیم شوند.

گفتنی است که تروریست های داعش برای جلب توجه اذهان عمومی سعی می کنند در رسانه ها خود را به عنوان انقلابی های اهل سنت عراق معرفی کنند اما اینگونه اقدام ها و جنایت هایی که آن ها مرتکب می شوند نشان می دهد که آن ها هیچ ارتباطی با مردم ندارند و تنها به فکر پیشبرد برنامه ها و اهداف خود و سرورانشان هستند و ربودن مردم تنها یک نمونه از جنایت های بیشمار آنان در عراق است.

تاکنون حدود سه میلیون عراقی در پاسخ به دعوت مراجع و بزرگان شیعه و اهل سنت عراق برای مبارزه با داعش داوطلب شده و ثبت نام کرده اند.

برخی از مراجع و از جمله آیت الله سیستانی مقابله با داعش را واجب کفایی دانسته و گفته اند کسانی که در راه دفاع از وطن کشته می شوند، از جمله شهدای طراز اول به شمار می آیند.

خاورم **2041**1275
کد N354039