در دیدار سفیر جدید قرقیزستان در ایران؛

رییس جمهوری: هیچ مانعی برای توسعه روابط با قرقیزستان وجود ندارد

قرقیزستان,استوارنامه

تهران - ایرنا -رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار سفیر جدید سفیر قرقیزستان در تهران با تاکید بر این که هیچ مانعی برای توسعه روابط میان دو کشور وجود ندارد، گفت: همکاری های تنگاتنگ تهران-بیشکک در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی به نفع دو کشور و دو ملت است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رسان بک عثمان علی اف سفیر جدید قرقیزستان در ایران امروز (دوشنبه) استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهوری اسلامی ایران کرد.

حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در این مراسم به مذاکرات خود با رییس جمهوری قرقیزستان در زمینه طرح اتصال راه آهن سراسری میان کشورهای منطقه که از چین آغاز و به بندر چابهار ختم می شود اشاره کرد و اظهار داشت: اتصال راه های ریلی، جاده ای و هوایی منجر به نزدیک شدن دو کشور در حوزه های مختلف خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن توافق ها برای تامین منافع دو ملت، اظهار امیدواری کرد که در طول مأموریت سفیر جدید قرقیزستان مناسبات فیما بین بیش از پیش ارتقاء یابد.**قرقیزستان خواهان افزایش حجم مبادلات با ایران است

رسان بک عثمان علی اف سفیر جدید قرقیزستان در تهران نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری کشورش بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران امروز یک قدرت جهانی است و با توجه به برخورداری از ظرفیت های بسیار بالا در زمینه های مختلف، بیشکک از گسترش همکاری ها با تهران استقبال می کند.

وی با یادآوری این که نخستین سفر خارجی رییس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در اجلاس شانگهای به قرقیزستان انجام شد، گفت: تمامی مساعی خود را برای تحقق خواست روسای جمهوری دو کشور به منظور تعمیق مناسبات دو کشور دوست به کار خواهد بست.

رسان بک عثمان علی اف، اهمیت ایجاد خطوط هوایی بین دو کشور برای توسعه فعالیت های اقتصادی را یادآور شد و گفت: ما خواهان افزایش حجم مبادلات با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سیام**2025**1336
کد N354007