مسکو: آتش بس پایدار برای مذاکرات در اوکراین ضروری است

مسکو برلین

تهران-ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه برقراری آتش بس پایدار برای آغاز مذاکرات میان کی یف و جدایی طلبان را ضروری خواند.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فرانسه از مسکو، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه بر لزوم برقراری آتش بس پایدار در اوکراین برای مذاکره میان مقامات کی یف و جدایی طلبان شرق این کشور، تاکید شد.

در جریان گفت وگوی تلفنی روزگذشته ˈسرگئی لاوروفˈ و ˈفرانک والتر اشتاین مایرˈ وزرای امور خارجه روسیه و آلمان، دو طرف برقراری آتش بس پایدار را شرط بلامنازع گفتگو میان طرف های درگیر در اوکراین دانستند.

ˈپترو پوروشنکوˈ رییس جمهوری اوکراین روز جمعه به صورت یکجانبه آتش بس یک هفته ای اعلام کرد و دیروز(یکشنبه) نیز طی اظهاراتی در برنامه ای تلویزیونی، از طرح صلحی خبر داد که در آن گفت وگو با جدایی طلبانی لحاظ شده که مرتکب قتل و شکنجه نشده اند.

برپایه این گزارش، با وجود اعلام آتش بس در اوکراین، تبادل آتش میان گروه های درگیر ادامه دارد و ارتش از استفاده از توپخانه برای عقب راندن جدایی طلبانی خبر می دهد که آتش بس اعلام شده را به عنوان مهلتی برای آتش بس نمی پذیرند.

ˈپاولو کلیمکینˈ وزیر امور خارجه جدید اوکراین در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا که امروز(دوشنبه) در لوکزامبورگ برگزار می شود، طرح صلح رییس جمهوری کشورش را ارائه می کند.

اروپام ** 9053**1485 ** 1064
کد N353905

خواندنی از سراسر وب