زندانیان جرایم غیرعمد استان مرکزی در انتظار کمک خیرین

زندان

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی گفت: 159 زندانی جرایم غیرعمد زندان‌های استان مرکزی در انتظار کمک خیرین هستند.

خشایار جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز سنت حسنه برگزاری جشن‌های گلریزان به منظور کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور، ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیرعمد استان مرکزی نیز برنامه‌های گسترده‌ای جهت نهادینه شدن فرهنگ کمک به این قشر آسیب‌دیده پیش‌بینی کرده است.

وی با بیان اینکه آمار زندانیان جرایم غیرعمد نیازمند کمک خیرین 159 نفر است و با اشاره به تلاش مداوم مددکاران ستاد رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیر عمد در استان مرکزی جهت مرتفع کردن موانع آزادی این زندانیان، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد 159 نفر در زندان‌های استان چشم انتظار کمک‌های مردم خیر و نیک‌اندیش جهت حل مشکلات موجود و آزادی از زندان هستند.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی مبلغ کل بدهی این افراد را 92 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در سال 1392 تعداد 215 نفر با مبلغ کل 306 میلیارد ریال دیه و بدهی از طریق کمک‌های ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیرعمد استان شامل رضایت اخذ شده از شکات، کمک‌های ستاد مرکزی دیه کشور، منایع و کمک‌های خیرین به ستاد دیه استان، اخذ وام از طریق بانک‌های عامل، کمک‌های صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، بیمه، پذیرش اعسار، کمک کمیته امداد و بخشی نیز از طریق نقدینگی خود محکومین و .... از زندان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده خود بازگشته‌اند.

وی افزود: خانواده و فرزندان این افراد با چالش ها و آسیب‌های متعددی از جمله مشکلات اقتصادی، مشکلات روحی و فکری، افت تحصیلی فرزندان و ... مواجه می‌شوند و با توجه به اینکه این گروه از زندانیان و خانواده آنها منتظر کمک‌های خیرین و نیکوکاران هستند گام برداشتن در این مسیر خدا پسندانه و نوع‌دوستانه اقدامی بسیار ارزشمند است و نتایج و برکات معنوی برای عاملین به این امر مهم به همراه خواهد داشت.

جمشیدی تحقق اهداف این ستاد جهت آزادسازی زندانیان را نیازمند عزم عمومی خیرین و نیکوکاران جامعه و اطلاع‌رسانی گسترده توسط اصحاب رسانه، خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان دانست و گفت: خیرین به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب سیبای 0216268687001 نزد بانک ملی ایران و شماره حساب 602006 نزد بانک کشاورزی واریز کنند.

انتهای پیام

کد N353613