تظاهرات اعتراضی علیه سیاست های دولت انگیس در لندن

تظاهرات

تهران- ایرنا- ده ها هزار نفر از ساکنان لندن در اعتراض به تدابیر ریاضتی دولت ائتلافی این کشور در خیابان های مرکزی این شهر تظاهرات کردند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی روزنامه انگلیسی گاردین، نزدیک به 50 هزار نفر از ساکنان لندن نسبت به تدابیر ریاضتی ارائه شده دولت ائتلافی این کشور تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش معترضان تظاهرات خود را از مقابل ساختمان شبکه خبری بی بی سی در مرکز لندن آغاز کرده و به سوی ساختمان مجالس این کشور در ˈوست مینسترˈ حرکت کردند.

شماری از شخصیت های سرشناس مخالف سیاست های دولت از جمله ˈمارک استیلˈ نویسنده و فعال اجتماعی و ˈراسل برندˈ کمدین و فعال اجتماعی انگلیسی از گروه ˈانجمن مردمˈ در مقابل ساختمان مجلس انگلیس برای معترضان سخنرانی کردند.

یک سخنگوی گروه ˈانجمن مردمˈ که این تظاهرات را عصر شنبه (31 خرداد/ 21 ژوئن) ترتیب داده بود، گفت: میزان مشارکت معترضان در تظاهرات نشان داد سطح عصبانیت مردم از سیاست های دولت در حال حاضر بسیار زیاد است.

وی یادآور شد تظاهرات اعتراضی شنبه عصر در مرکز لندن تنها شروع این روند بود و قرار است همزمان با کنگره وحدت اتحادیه های کارگری در ماه اکتبر (مهر/آبان) تظاهرات گسترده دیگری برگزار شود، در حالیکه اعتصاب سراسری برای ماه آینده نیز برنامه ریزی شده است.

ˈکلر سولومونˈدیگر سخنگوی انجمن مردم نیز گفت: لازم است که برای رفاه میلیون ها نفر، تدابیر ریاضتی را متوقف کنیم و مانع از اقدامات این دولت ائتلافی شویم پیش از اینکه آسیب زیاد و جدی به زندگی مردم و خدمات رفاه عمومی برسد. کاهش هزینه های عمومی باعث کاهش شدید خدمات عمومی در سطح کلان شده است، در حالیکه نسل های متوالی مردم انگلیس از این خدمات بهره برده بودند.

بر پایه گزارش روزنامه گاردین، فعالانی از گروه های ˈجنگ را متوقف کنیدˈ و ˈسی ان دیˈ نیز در این تظاهرات شرکت کردند.

اروپام**9157** 1337
کد N353583