عضو کمیسیون امنیت ملی:‌ مردم عراق قادرند داعش را شکست دهند

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحرکات گروه تروریستی داعش در عراق گفت که مردم عراق قادرند داعش را شکست دهند.

صفر نعیمی‌رز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ داعش یک نیروی سازماندهی شده نیست بلکه نیروی نامنظمی است که حالت چریکی دارد. قطعا اینها نمی‌توانند در کشور عراق اختلال ایجاد کنند.

وی انگلیس، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی را حامیان داعش دانست و افزود:‌ برنامه‌های داعش از سوی عربستان تهیه و تدوین می‌شود و در اختیار این گروهک تروریستی قرار می‌گیرد تا آنها اقدامات خرابکارانه‌ای را در عراق سامان دهند.

نماینده‌ی مردم آستارا در مجلس یاد آور شد: اقدامات داعش به جایی نخواهد رسید به ویژه این که مردم عراق دست به دست هم دادند و به کمک هم با داعش مبارزه می‌کنند. لذا ما امیدواریم در آینده نزدیک شاهد این باشیم که این غده سرطانی از بین خواهد رفت.

نعیمی رز با بیان این که مردم عراق اختلافی با یکدیگر ندارند تصریح کرد: اگر هم اختلافات جزیی وجود داشته باشد مردم عراق در پی فرمان مراجع تقلید و بزرگان کشورشان با هم وحدت کرده‌اند و با روح تعاملی که ایجاد شده متحدانه با داعش مبارزه می‌کنند و قادر خواهند بود این گروهک را شکست دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت که منشور اخلاقی جمهوری اسلامی در حوزه‌ی بین‌المللی همواره همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان و رعایت حسن همجواری بوده است.

انتهای پیام

کد N353564