درگیری لفظی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با معاون اول رئیس جمهور برای ابقای استاندار دولت قبل

دولت یازدهم, اصولگرایان

سید رضا تقوی رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه سراسر کشور در همایش "بازخوانی اندیشه‌های سیاسی امام خامنه ای" در مسجد مهدیه همدان به تعریف اصولگرایی پرداخت و مبانی ارزشی دیگر جریانات سیاسی کشور را از آغاز تاکنون در انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار داد.

نامه نیوز نوشت:
سید رضا تقوی رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه سراسر کشور در  همایش "بازخوانی اندیشه‌های سیاسی امام خامنه ای" در مسجد مهدیه همدان به تعریف اصولگرایی پرداخت و مبانی ارزشی دیگر جریانات سیاسی کشور  را از آغاز تاکنون در انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: گفتمان سازندگی جریاناتی را در دل خود ایجاد کرد و پس از آن جریان اصلاحات به روی کار آمدند و پس از پایان کار آنان اصولگرایان قدرت را در دست گرفتند که این خود یک دوره ویژه در تاریخ کشور بود.

تقوی گفت: نماد اصولگرایی اخلاق مداری است و آینده نگری از اصول این جریان سیاسی است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: فردی که توانسته پس از امام خمینی (ره) کشتی انقلاب را در دریای متلاطم حفظ کند رهبر معظم انقلاب بوده است.

وی افزود: فتنه 88 امری ساده نبود بلکه برنامه ریزی شده بود تا بساط انقلاب اسلامی جمع شود و اسناد منتشر نشده نشان از دست داشتن افراد زیادی در هدایت آن دارد و در واقع بخشی از تحریم‌هایی حال حاضر به کشور به علت موفق نشدن فتنه گران در صحنه داخلی با فشار خارجی به ما وارد شده است.

تقوی ادامه داد: رهبر انقلاب قبل از انتخابات نامزدهای اصولگرا را به وحدت دعوت کرد و آیت الله مهدوی کنی نیز به دنبال وحدت آنان بود.

وی افزود: جلسات متعددی با اصول گرایان داشتیم تا بتوانیم همه را در یک جبهه کنار هم جمع کنیم چراکه در واقع این حرکت یک جریان حزبی نیست و نمی‌خواهیم کار حزبی انجام دهیم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور که  شورای همگرایی اصول گرایان را در سطح کشور را تشکيل داده و تا کنون نیز به شش استان برای ایجاد همگرایی بین نیروهای اصولگرا سفر کرده است، ادامه داد:  این جریان در مخالفت دولت تشکیل نشده و میراثی نیز ندارذ که تقسیم کنیم و تنها به دنبال وحدت هستیم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با دعوت اصولگرایان به کنار گذاشتن خود شیفتگی و داشتن وحدت با نشاط اجتماعی، عنوان کرد: با شجاعت باید جلوی عدم همگرایی را گرفت و اصولگرایی یک ظرفیت تمام نشدنی است و از دولت جدید نیز حمایت لازم را مي کنیم.

تقوی با اشاره به اینکه اگر کاندیداهای اصولگرا با یکدیگر وحدت می‌کردند نتیجه انتخابات شاید به گونه ای دیگر رقم می‌خورد ، گفت: اصولگرا معتقد به اداره کشور بر اساس ارزش‌های ملی و الهی است و نمی‌خواهیم پا روی خون شهیدان گذاشته شود .

وی اظهار داشت: دولت دکتر روحانی گرایش اصلاح طلبی ندارد و هنوز نمی‌توان برای آن یک جریان تعریف کرد گرچه بسیاری از پست‌ها در کشور در اختیار اصلاح طلبان قرار گرفته است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور  با اشاره به درگیری لفظی خود با معاون اول رئیس جمهور  در خصوص علت برکناری یکی از استانداران دولت دهم به رغم حمایت‌های مردم و امام جمعه آن استان که نامی از آن نیز نبرد، عنوان کرد:  دولت تدبیر و امید بیش از دولت گذشته نیازمند وحدت است.

گفتني است جلساتي که حجت الاسلام تقوي برگزار مي کند، با تمايل شخصي است و گرچه برخي اصولگرايان در آن شرکت مي کنند، ماموريت خاص نامبرده تلقي نمي شود. شخصيتهاي معروف اصولگرا نيز تا کنون در اين جلسات حضور بسيار کمرنگي داشته اند و گفته مي شود، بيشتر به گعده سياسي شبيه است.
کد N353525

خواندنی از سراسر وب