تصاویری از حمله هوایی ارتش عراق به مواضع داعش/ سه شهر دیگر هم اشغال شد

جنگنده های نیروی هوایی عراق روز یکشنبه مواضع شبه نظامیان داعش در موصل را بمباران کردند. اما علیرغم عزم دولت عراق برای بازپس گیری موصل، بنظر می رسد قدرت نظامی داعش فراتر از تصورات قبلی باشد.

تصاویری از حمله هوایی ارتش عراق به مواضع داعش/ سه شهر دیگر هم اشغال شدجنگنده های نیروی هوایی عراق روز یکشنبه مواضع شبه نظامیان داعش در موصل را بمباران کردند. اما علیرغم عزم دولت عراق برای بازپس گیری موصل، بنظر می رسد قدرت نظامی داعش فراتر از تصورات قبلی باشد.

 

 

 

این شبه نظامیان تندروی سنی روز یکشنبه موفق شدند در جبهه دیگری، سه شهر استان انبار در نزدیکی مرز سوریه را تصرف کنند.

در همین حال ثبت نام از داوطلبان مبارزه با جهادیان داعش در بغداد ادامه دارد و هر روز افراد بیشتری خود را برای خدمت داوطلبانه معرفی می کنند.

با فرارسیدن ماه رمضان انتظار می رود ایران نقش کلیدی تری برای حل بحران عراق ایفا کند.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران که روز یکشنبه در گشایش کنگره بین المللی سبط النبی سخنرانی می کرد خواستار پایان خشونتها در ماه رمضان و اتحاد مسلمانان عراق شد.

او با اشاره تلویحی به نقش تخریب کننده برخی کشورهای عرب منطقه گفت: «به همه آنهایی که متاسفانه با پول و دلار نفتی خود به تروریست ها کمک می کنند، توصیه می کنیم بدانید فردا نوبت شماست.» 

در همین حال و برغم درخواست کمک نظامی دولت نوری المالکی از کاخ سفید علی خامنه ای، رهبر ایران ضمن مخالفت با اقدام نظامی آمریکا در عراق، توانایی دولت و ملت عراق را در این راستا کافی دانست.

منبع: یورونیوز

52261

کد N353481