کردستان عراق دیدار بارزانی با سرکرده گروهک منافقین را تکذیب کرد

ايران,عراق,منافقين

یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان عراق خبر دیدار مسعود بارزانی با مریم رجوی، سرکرده گروهک تروریستی منافقین در پاریس را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) شیرزاد قاسم در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که گروهک منافقین هیچ گونه ارتباطی با دولت کردستان و یا مسعود بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق ندارد.

بنابر گزارش اشرف نیوز، وی ادامه داد: روابط ما با گروهک تروریستی منافقین به دلیل مشارکت این گروه در عملیات انفال و دور نگاه داشتن ملت کرد، بسیار بد است.

این عضو حزب دموکرات کردستان عراق گفت: دولت اقلیم کردستان روابط خوبی با همسایه‌اش ایران دارد و طبیعتا داشتن روابط با گروهک منافقین به نفع همسایه ما ایران که امروز ما نیاز بسیاری به آن داریم، نیست.

چندی پیش برخی رسانه‌ها از دیدار مسعود بارزانی با مریم رجوی در پاریس و اعلام حمایت وی از گروهک منافقین خبر داده بودند.

برخی رسانه های اقلیم کردستان عراق نیز با تایید خبر انجام دیدار بارزانی با یکی از اعضای منافقین اعلام کردند که در این دیدارتوافق شده تا نیروهای این گروهک به اقلیم کردستان منتقل شوند.

در گزارشی که سایت جنبش گوران کردستان جمعه 20 ژوئن 2014 منتشر کرد، آمده است: "منابع نزدیک بە مجاهدین خلق فاش کردند کە این سازمان مستقیما از طریق حکومت اقلیم کردستان قصد دارد نیروهای خود را از بغداد بە کردستان انتقال دهد".

این گزارش می افزاید که پیشنهاد انتقال نیروهای مجاهدین طی دیدار احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریە با مسعود بارزانی، در فرانسه مطرح شده بود و طبق هماهنگی به وجود آمده، قرار است نیروهای مجاهدین خلق به زودی در کردستان عراق مستقر خواهند شد.

انتهای پیام

کد N353277