پنتاگون از آزمایش موفقیت آمیز یک سامانه دفاع موشکی خبر داد

ایرنا نوشت:

پنتاگون اعلام کرد: سامانه دفاع موشکی امریکا که توسط شرکت بویینگ اداره می شود روز یکشنبه یک موشک دشمن فرضی را بر فراز اقیانوس آرام هدف قرار داد و این نخستین آزمایش رهگیری موفقیت آمیز از سال 2008 بود.
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، این رهگیری کمک خواهد کرد تا سامانه دفاعی میدکورس (GMD) مستقر بر روی زمین که تنها تامین کننده قدرت دفاعی امریکا در برابر موشک های بالیستیک دوربرد است و همچنین یک وسیله نابود کننده ساخت شرکت ریتیون که پس از جدا شدن از راکت یک کلاهک مهاجم را هدف قرار می دهد اعتبار پیدا کند.

دریابان جیمز سیرینگ مدیر آژانس دفاع موشکی امریکا گفت: ˈ این یک گام بسیار مهم در تلاش های مداوم ما برای بهبود و افزایش اعتبار سامانه دفاع موشکی بالیستیک در داخل کشورمان محسوب می شود. ˈ

به گفته وی، این آژانس به فعالیت جاری خود برای تضمین کارایی و قابل اتکا بودن رهگیرهای مستقر بر روی زمین و در کل سامانه دفاعی داخلی ادامه خواهد داد.

رویترز روزجمعه گزارش داد که پنتاگون درحال تغییر ساختار قرارداد 48/3 میلیارد دلاری خود با بوئینگ برای مدیریت سامانه دفاع موشکی از طریق تاکید بیشتر بر نگهداری و قابل اتکا بودن است .

آزمایش پرخطر روزیکشنبه پس از آن انجام شد که این سامانه نتوانسته بود در پنج آزمایش از هشت آزمایش قبلی خود از زمان استقرار شتابزده این سامانه در سال 2004 توسط دولت بوش برای مقابله با تهدیدهای فزاینده کره شمالی ، یک موشک نمادین را هدف قرار دهد.

پیشتر طی ماه جاری، سیرینگ گفته بود که ناکامی در یک آزمایش دیگر پنتاگون را مجبور به ارزیابی مجدد درطرح هایش برای افزودن 14 رهگیر دیگر به 30 رهگیر قبلی خواهد کرد که پیش از این در سیلوهایی در دل زمین در آلاسکا و کالیفرنیا مستقر شده اند.

در جریان این آزمایش ، یک رهگیر مستقر بر زمین از پایگاه هوایی ˈ واندنبرگ ˈ کالیفرنیا یک هدف ساخته شده توسط شرکت لاکهید مارتین را که از یک محل آزمایش ارتش واقع بر جمهوری جزایر مارشال پرتاب شده بود بر فراز اقیانوس آرام هدف قرار داد.

5252

کد N353194