۰

کنیا: روابط با غرب همچنان مستحکم است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

کنیا گزارش‌ها مبنی بر اینکه افزایش ناامنی در این کشور بر روابط‌ اش با کشورهای غربی تاثیر گذاشته و سبب شده تا کشورهای غربی حضور و مشارکت و همکاری با نایروبی را کاهش دهد، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت امور خارجه و تجارت بین‌المللی کنیا در بیانیه‌ای گفت، نایروبی به همکاری نزدیک خود با شرکایش در مسائل امنیتی ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: به ما اطمینان داده شده است که تمامی کشورها به ویژه کشورهای غربی کنیا را تایید کرده و تعهداتشان نسبتبه شراکتمان را تعمیق می‌دهند.

رسانه‌های محلی روز یکشنبه در گزارشی اعلام کردند، آژانس‌های اهدا کننده مشارکت و همکاری خود با کنیا را در نتیجه افزایش تهدیدهای تروریستی در این کشور کاهش می‌دهند و این سماله بر مبارزه با ایدز و تلاش‌ها برای رشد اقتصادی کنیا تاثیر می‌گذارد.

این گزارش‌ها مدعی هستند روابط دیپلماتیک کنیا با غرب خدشه‌دار شده و ترکیب این مساله با تشدید ناامنی در کشور منجر شده تا کشورهای غربی و آژانس‌های سازمان ملل حضور و مشارکت و همکاری خودشان با کنیا را کاهش دهند.

وزارت امور خارجه و تجارت بین‌المللی کنیا افزود: این گزارش‌ها مرکزیت رو به رشد کنیا در عرصه چند جانبه، اقدامات امنیتی صلح منطقه‌ای و محل ارسال کمک‌های بشردوستانه و مداخله توسعه‌ای در منطقه را گمراه و آن را اشتباه توصیف می‌کنند.

در این بیانیه آمده است، حضور سازمان ملل در کنیا هیچ گاه مستحکم‌تر از حال نبوده و امروز نایروبی در کنار نیویورک، وین و ژنو به عنوان مقر جهانی سازمان ملل قرار دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تنها در نایروبی 4000 نیروی محلی و بین‌المللی سازمان ملل و بیش از 10 هزار اعضای خانواده آن‌ها وجود دارد. در حال حاضر دست کم 25 آژانس سازمان ملل در نایروبی قرار دارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.