سفیر عربستان در سازمان ملل: از داعش حمایت نمی‌کنیم

سیاسی

سفیر عربستان در سازمان ملل با بیان اینکه وحدت و حاکمیت عراق از خط‌های قرمز برای ریاض هستند، مدعی شد که عربستان از داعش حمایت نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عبدالله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه خبری سی.ان.ان تصریح کرد: خطوط قرمز برای ریاض وحدت و حاکمیت عراق است.

وی همچنین اشاره کرد که جان کری، وزیر خارجه آمریکا خواهان تشکیل دولتی در عراق شده که آرمان‌های ملت این کشور را برآورده ساخته و شامل تمامی گروه‌ها باشد.

المعلمی افزود: دولت عراق ثابت کرده که قادر نیست اهداف تمام عراقی‌ها را برآورده سازد و همه آن‌ها را دربربگیرد. اعلام حمایت‌ها از این کشور امکان ندارد اوضاع را آرام کند.

وی خاطرنشان کرد: کمک کردن به مردم عراق برای پایان دادن به طایفه‌گرایی بسیار مهم است و زمانی که ما می‌گوییم خواهان مداخله هیچ طرفی در عراق نیستیم منظورمان ایران هم هست.

المعلمی در خصوص متهم شدن ریاض به حمایت از گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش گفت: ما از داعش حمایت نمی‌کنیم و عربستان از جمله اولین کشورهایی است که ارسال کمک‌ها به تروریست‌ها را ممنوع کرده است. عربستان همچنین میزبانی کنفرانسی برای تمامی طرف‌های عراقی را پیشنهاد داده است.

انتهای پیام

کد N353104