حزب الله:با تهدیدهای تروریستی عقب نشینی نمی کنیم،لبنان از بحران امنیتی عبور کرده است

حزب اللم,تروریسم

بیروت – ایرنا – حزب الله لبنان در روزهای گذشته تلاش کرد با عبور از کنار تهدیدها و خط و نشان ها جو ملتهب لبنان بعد از تهدیدهای تروریستی ، حمله تروریستی انتحاری ضهرالبیدر منطقه بقاع و بازداشت باندهای تروریستی تکفیری های رو به آرامش برود و احساس امنیت به مردم لبنان همراه با تلاش های موفق نیروهای امنیتی و ارتش بازگردد.

به گزارش ایرنا، اما برخی مقامات حزب الله سکوت را بیشتر از این جایز ندانستند و در سخنرانی های خود ضمن دعوت به آرامش و حل سریع مشکلات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی برای دور کردن لبنان از پیامدهای بحران های در منطقه از جمله تحولات سوریه و عراق، به برخی تهدیدها واکنش نشان دادند.** حزب الله با تهدیدهای تروریستی از مواضع خود عقب نشینی نمی کند

شیخ « نبیل قاووق» معاون رییس شورای اجرایی حزب الله در واکنش به تهدیدهای سیاسی و امنیتی تاکید کرد که اقدامات تروریستی تکفیری باعث نمی شود حزب الله از مواضع خود عقب نشینی کند و از سوریه خارج شود.

وی خاطرنشان کرد که جنایات تروریستی تکفیری ها از جمله انفجار تروریستی منطقه بقاع همه مردم لبنان از طوایف مختلف را هدف گرفته است و باید برای جلوگیری از تکرار آن همه تلاش کنند.

معاون رییس شورای اجرایی حزب الله تصریح کرد: دستگاه های امنیتی لبنان بخوبی می دانند که در کدام مناطق بقایا و باقی مانده های گروه های تروریستی تکفیری مخفی شده اند و نیازی نیست دیگران آنها را راهنمایی کنند.

شیخ نبیل قاووق با تاکید به اینکه مبارزه با تروریسم را نباید ساده و کم اهمیت دانست و گفت که این مبارزه یک مسئولیت ملی است و تهدید تروریسم تکفیری هیچ طرفی را مستثنی نمی کند.

وی افزود: تکفیری ها می دانند که خودروهای بمب گذاری شده و عملیات انتحاری هیچ تغییر در مواضع حزب الله بویژه حضور در سوریه نمی دهند و آنها از ایجاد تغییر در معادلات لبنان عاجز هستند و نمی توانند به کوچکترین موفقیت سیاسی و امنیتی دست یابند.

معاون رییس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: انفجار تروریستی ضهرالبیدر ثابت کرد که گروه های 8 و 14 مارس باید با اتخاذ مواضع جامع و کامل همراه هم برای مقابله با تروریسم تکفیری و حل مشکلات سیاسی و اقتصادی تلاش کنند.** مبارزه با تروریسم مسئولیتی همگانی است

درهمین حال « حسن فضل الله» عضو فراکسیون حزب ( وفاداری به مقاومت) در مجلس لبنان گفت : تهدید امنیتی در همه کشورها از جمله لبنان وجود دارد و نتیجه شکست تروریست های تکفیری در سوریه است.

وی حل مشکل امنیتی در لبنان را مستلزم احساس مسئولیت همگانی بویژه دولت، اتخاذ یک تصمیم سیاسی قاطع و تلاش بیشتر نیروهای امنیتی و ارتش و تقویت برنامه های امنیتی برای نابودی باندهای تروریستی تکفیری خفته دانست.

فضل الله در پاسخ به کسانی که گروه 8 مارس و بویژه حزب الله مسئول انتخاب نشدن رییس جمهوری جدید لبنان می دانند، گفت: کسانی که اجازه نمی دهند یک رییس جمهوری توافقی انتخاب شود باید پاسخگو باشند.

وی همچنین بر مخالفت خود با به تعطیل کشاندن مجلس لبنان تاکید کرد و تلاش کسانی را که درصدد تعطیلی مجلس هستند برخلاف منافع ملت لبنان دانست.** لبنان از بحران و خطر امنیتی راهبردی عبور کرده است

« محمد رعد» رییس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان هم عامل انفجار تروریستی ضهر البیدر منطقه بقاع را بقایای تروریست های تکفیری دانست که به داخل لبنان نفوذ کرده و مخفی شده اند.

وی تاکید کرد که « سر تروریسم تکفیری» در لبنان شکسته است و تنها باقیمانده ها براساس دستوراتی که دریافت می کنند برای تامین منافع عده ای درلبنان دست به جنایت تروریستی می زنند.

عضوارشد حزب الله با بیان اینکه « از مرحله خطر امنیتی راهبردی عبور بویژه خطر اسراییل برای حاکمیت لبنان کرده ایم»، گفت که اوضاع تحت کنترل است ، همه امور بدقت ، با درایت و حکمت و با آمادگی عالی پیگیری می شود و و کسی نباید احساس ترس کند.

محمد رعد با قدردانی از اقدامات نیروهای امنیتی و ارتش برای مبارزه با تروریسم تکفیری و درخواست از آنان برای تلاش بیشتر، گفت که تروریست های تکفیری درصدد شعله ور کردن آتش فتنه و جنگ و کشتار داخلی در لبنان هستند اما نمی دانند که ما لبنان را با گذاشت آجر روی آجر ساخته ایم و به آنها چنین اجازه ای نمی دهیم.

وی افزود: دیوانه است هر طرفی که در این لحظات حساس برای ترور « نبیه بری» رییس مجلس لبنان شخصیتی ارزشمند که به توازن قوا در لبنان اهتمام دارد، حتی فکر کند چه برسد که در این خصوص توطئه چینی و برنامه ریزی کند.

خاورم ** 1324
کد N353037