هنیه: انتفاضه بزرگ‌ترین رخداد در تاریخ معاصر فلسطین است

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که انتفاضه بزرگ‌ترین رخداد در تاریخ معاصر فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل هنیه، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در جریان حضور در منزل خانواده شهید حسین مسعود، مبارز قسامی در رفح تصریح کرد که انتفاضه و خیزش جوانان فلسطینی در کرانه باختری و الخلیل موجب اعتبار بخشی مجدد به مفهوم حقیقی انتفاضه شد.

هنیه مقاومت دلاورانه ساکنان کرانه باختری به ویژه ساکنان الخلیل را که پس از مدت‌ها بار دیگر به مقاومت و مساله فلسطین اعتباری تازه بخشیدند، ستود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی ضمن تمجید از عزم و اراده پولادین خانواده های مبارزان قسام که در نتیجه تخریب تونلی در شرق محله شجاعیه در شهر غزه به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: ما اینجا آمدیم تا به خانواده های شهدا اعلام همبستگی و همدردی کنیم اما به لطف خداوند روحیه آنان بسیار بالاتر از آن چیزی بود که ما انتظارش را داشتیم که این بیانگر عشق و علاقه ملت به مقاومت است و این گونه است که می‌توان نسلی را پرورد که سرزمین فلسطین را از اشغالگری صهیونیست‌های غاصب رهایی بخشد.

حسین مسعود مبارز قسامی جزو تیم امدادرسانی بود که قصد بیرون کشیدن اجساد مبارزان به شهادت رسیده در جریان عملیاتی جهادی در شرق شجاعیه همراه را داشت اما خود نیز بر اثر استنشاق دود غلیظ به شهادت رسید.

انتهای پیام

کد N352895