هشدار رییس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در مورد اقدامات داعش

آمریکا,سنا

تهران-ایرنا- رییس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا روز یکشنبه گفت: شبه نظامیان افراطی که بر بخش هایی از عراق مسلط شده اند، می توانند تهدید فوری برای آمریکا محسوب شوند.

به گزارش پایگاههای خبری ˈهیلˈ و ˈ پولتیکوˈ، دایان فینستین در گفت وگو با یکی از برنامه های شبکه سی ان ان یادآورشد که آمریکا می داند که دست کم 100 شهروند آمریکایی وجود دارند که به خارج از آمریکا برای جنگ در کنار تروریست ها رفته اند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که لازم است تدابیر اطلاعاتی لازم را در دستور کار قرار دهیم تا بتوانیم از اقدامات این افراطیون در آمریکا پیش از انکه رخ دهد، جلوگیری به عمل بیاوریم. توطئه هایی برای کشتن آمریکایی ها وجود دارد.

این قانونگذار آمریکایی اعلام کرد که اعضای داعش در عراق و سوریه پیشتر افرادی را در اروپا از جمله اسپانیا و آلمان به خدمت گرفته اند.

فینستین در حالی از عوامل داعش به عنوان تهدیدی فوری برای آمریکا یاد کرده است که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به تازگی در گفت وگو با شبکه سی بی اس گفت که عوامل داعش ˈ تهدید میان مدت و دراز مدتˈ برای آمریکا به حساب می آیند و اینکه گروههای افراطی دیگری نیز وجود دارند که لازم است بر اقدامات آنها نیز نظارت شود.

دایان فینستین همچنین گفت که جامعه اطلاعاتی آمریکا فکر نمی کرد شبه نظامیان داعش بتوانند به سرعت در عراق پیشروی کنند و بخش هایی از این کشور را در اختیار بگیرند.

وی از اقدامات اوباما در قبال بحران جدید در عراق دفاع کرد.

رییس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در گفت وگو با این برنامه شبکه سی ان ان افزود: فعالیت داعش در عراق یک زنگ بیدارباش برای آمریکا است. فکر می کنم اوباما در حال انجام اقدامات درست در مورد عراق است.

وی با هشدار نسبت به اوضاع عراق و تهدید فوری داعش علیه آمریکا تصریح کرد که جمع آوری اطلاعات و اقدامات دیپلماتیک جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مورد عراق در حال حاضر اقداماتی مهم به شمار می روند.

رسانام**9234**1010
کد N352708