تاکید مجدد نتانیاهو بر دست داشتن حماس در ربودن 3 شهرک‌نشین

سیاسی

نتانیاهو مدعی شد که شهادت دو جوان فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست دفاع از خود بوده و بار دیگر حماس را به دست داشتن در ربودن 3 شهرک نشین صهیونیست متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه هاآرتص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی که امروز (یکشنبه) در نشست کابینه دولت خود مطرح کرد از عذر‌خواهی در خصوص شهادت فلسطینی‌هایی که اخیرا توسط نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شدند و همچنین محکوم کردن این اقدام خودداری کرد.

این در حالی است که اخیرا محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از نتانیاهو خواسته بود تا حادثه کشته شدن دو فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی طی روزهای اخیر را محکوم کند چرا که خود وی حادثه ربوده شدن سه اسرائیلی را که چندی پیش رخ داد محکوم کرده بود.

نتانیاهو در نشست دولت رژیم صهیونیستی مدعی شد: ما در بطن تلاشی متمرکز و جاری برای بازگرداندن اسرائیلی‌های ربوده شده قرار داریم و این تلاش موجب اختلاف ما با برخی مردم غیرنظامی شهرهای فلسطینی می‌شود اما ما قصد آسیب رساندن عمدی به آنها را نداریم.

نتانیاهو مدعی شد که نیروهای اسرائیلی به شیوه‌ای مطابق با ملزومات دفاع شخصی عمل می‌کنند و گاها در نتیجه این فعالیت‌های دفاع شخصی این نیروها قربانی‌ها و زخمی‌هایی در میان طرف فلسطینی به وجود می‌آید.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اظهارات محمود عباس مبنی بر اینکه مدرک قطعی در خصوص دست داشتن حماس در ربوده شدن سه اسرائیلی وجود ندارد را رد کرده و گفت: ما مدارک صریحی در خصوص دست داشتن حماس در این حادثه داریم. ما این مدارک و دیگر اطلاعات را با چند کشور در میان می‌گذاریم.

وی افزود به زودی این اطلاعات در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت. در آن هنگام اظهارات ابومازم (محمود عباس) در عربستان به شیوه عملی ارزیابی خواهد شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا در مصاحبه با روزنامه هاآرتص عنوان کرده بود: من پیش‌تر گفتم که ربوده شدن این اسرائیلی‌ها یک جرم است اما آیا اینکار کشتن خونسردانه جوانان فلسطینی را توجیه می‌کند؟ نتانیاهو باید درباره این قتل‌ها پاسخگو باشد. آیا او این اقدام را محکوم می‌کند؟ به اتفاقاتی که در سراسر کرانه باختری و خشونت‌ها و نابودسازی خانه‌ها در این منطقه طی روزهای گذشته رخ داده نگاه کنیم. آیا چنین چیزی توجیه پذیر است؟

محمود عباس همچنین تاکید کرد که مدرک قطعی برای دست داشتن حماس در ربوده شدن اسرائیلی‌ها وجود ندارد. وی گفت که حاضر نیست براساس سوءظن و یا اینکه چون نتانیاهو چیزی را گفته کسی را مجازات کند.

اگر نتانیاهو اطلاعاتی دارد باید با ما درمیان بگذارد و ما براساس قوانین خود با آن تعامل خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N352614