کمیسیون فرهنگی حضور روحانیون در سواحل خزر را بررسی می‌کند

کمیسیون فرهنگی در قالب طرح سالم سازی دریا به دنبال حضور روحانیون و ائمه جماعات در سواحل دریای خزر را پیگیری می‌کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: آقای سالک رییس کمیسیون در این جلسه گزارشی از سفر کمیسیون به مازندران ارائه داد.

طاهری در مورد جزئیات این گزارش، گفت: یکی از طرح‌هایی که در سفر مازندران مطرح شد این است که در قالب طرح سالم‌سازی دریا روحانیون با حضور در سواحل برای برگزاری نماز جماعت در ساحل دریای خزر را پیگیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: در سفر مازندران اعضای کمیسیون بازدیدی از کارخانه کاغذ ساری داشتند. این کارخانه به دلیل واردات کاغذ بخشی از تولیدات خود را از دست داده و حتی ناچار به تعدیل نیرو شده است. در همین رابطه کمیسیون بنا دارد با تشکیل جلساتی در تهران برای حل مشکلات این کارخانه که بزرگ‌ترین کارخانه تولید کاغذ در خاورمیانه است اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون در سفر به استان مازندران از مراکز فرهنگی و ورزشی در حال احداث در این استان بازدید کرده‌اند، گفت: یکی از مساجد استان که جنبه تاریخی پیدا کرده است ظرفیت تبدیل به مصلا برای برگزاری نماز جمعه را دارد اما به دلیل اینکه میراث فرهنگی آن را به عنوان اثر تاریخی ثبت کرده است استفاده از آن در هاله‌ای از ابهام است به همین دلیل کمیسیون بنا دارد این موضوع را با مسئولان آن بررسی کند.

طاهری در پایان از بررسی طرح دو فوریتی حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در کمیسیون فرهنگی که به عنوان کمیسیون فرعی به بررسی طرح پرداخته است، خبر داد و در مورد جزئیات این طرح، گفت: به دلیل اینکه نگرانی از این وجود دارد که مسائلی که هنوز در قالب قانون تصویب نشده است برای مردم سوء تفاهم ایجاد کند ترجیح می‌دهیم که وارد طرح جزئیات نشویم.

انتهای پیام

کد N352610