رهبر آیین هندو: کشتار بی رحمانه در عراق، جنایت علیه بشریت است

هند,عراق93

دهلی نو - ایرنا - یک رهبر آیین هندو در هندوستان با اشاره به اعمال شیطانی و ضد انسانی گروه های تروریستی در عراق تاکید کرد: کشتار بی رحمانه انسان ها در عراق جنایت علیه بشریت و انسانیت است.

ˈآچاریه پرمود کریشنامˈ از رهبران آیین هندو در هندوستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جنایاتی که گروه های تروریستی اکنون در عراق انجام می دهند مورد تایید هیچ مذهبی نیست و این گونه اعمال ؛ شیطانی و ضد انسانی است زیرا آنها بی رحمی و خشونت را به انتها رسانده اند.

وی با اشاره به کشتار هزاران انسان بی گناه در عراق از جمله زنان ، کودکان و سالمندان گفت: کشتار بی رحمانه انسان های بی گناه اوج سنگدلی است و کسانی که این گونه اعمال را انجام می دهند بویی از انسانیت نبرده اند.

این رهبر هندو و شخصیت برجسته مذهبی هندوستان، با عرض ارادت و ادای احترام به امام علی ع ، امام حسین ع و فرزندان آن بزرگواران اظهار داشت: امام علی شخصیت بزرگی است که متعلق به همه انسان ها هستند و همه بشریت به این شخصیت بزرگوار و فرزندانش احترام می گذارند و اکنون که بارگاه این بزرگان در معرض خطر قرار گرفته موجب نگرانی شدید ما شده است .

وی افزود: امام حسین و 72 یار باوفایش برای دفاع از انسانیت و حفاظت از حقوق انسانی، جان خود را فدا کردند و آن زمان گروه یزیدیان که بویی از انسانیت نبرده بودند ایشان و یارانش را به وضع فجیعی به شهادت رساندند و اکنون نیز شاهدیم که یزیدیان زمان بار دیگر به قتل و کشتار انسان های بی گناه اقدام می کنند.

شخصیت و عالم دینی آیین هندو تاکید کرد: من از دولت هند و همه کشورهای جهان می خواهم همه توان و امکانات خود را برای پایان دادن به جنگ و خونریزی در عراق بکار گیرند و برای برقراری صلح و آرامش در این کشور تلاش کنند.

وی با اشاره به اسارت جمعی از شهروندان هندی در عراق گفت: من از دولت هند می خواهم برای آزادی این افراد و محافظت از اتباع هندی در عراق اقدامات جدی و لازم را انجام دهد.

آساق ** 2167**1392
کد N352507