نماینده کویتی از نویسنده مقاله توهین آمیز به آیت الله سیستانی شکایت می کند

آفریقا و خاورمیانه

یکی از نمایندگان مجلس کویت از صالح القلاب وزیر اطلاع رسانی سابق اردن به سبب مقاله توهین آمیز وی علیه مرجعیت دینی عراق شکایت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الفرات نیوز، عبد الحمید دشتی نماینده مجلس کویت از قصد خود برای شکایت ضد صالح القلاب وزیر اطلاع رسانی سابق اردن به سبب مقاله اخیرش در یک روزنامه کویتی که در آن به مقام آیت الله سیستانی مرجعیت عالی دینی عراق اهانت کرده است خبر داد.

وی در سخنانی در حاشیه تجمع اعتراض آمیز ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد: این مقاله حاوی عبارات و الفاظی است که کشور و کل منطقه را در معرض خطر قرار می دهد.

دشتی از جابر مبارک الصباح خواست که به سلمان حمود الصباح وزیر اطلاع رسانی کویت دستورات لازم را برای اجرای اقدامات قانونی علیه روزنامه ای که این مقاله در آن چاپ شده است و نویسنده این مقاله، اتخاذ کند.

وی تاکید کرد: برخی به دنبال فتنه افکنی هستند، زیرا ثبات کشور به نفع آنها نیست زیرا آنها دارایی های زیادی در خارج از کویت دارند و در صورت ثبات اوضاع فساد آنها برملا می شود.

شایان ذکر است که دهها کویتی با تجمع در برابر یکی از روزنامه های کویتی به چاپ مقاله موهن علیه آیت الله سیستانی اعتراض و آن را محکوم کردند.