پزشکیان: چرا به تخلفات احمدی‌نژاد و یارانش رسیدگی نمی‌شود؟

مسعود پزشکیان

وزیر بهداشت دولت اصلاحات درباره بازگشت شواهد و قرائنی که از تلاش احمدی‌نژاد برای بازگشت به عرصه سیاست خبر می‌دهند، گفت: هر رئیس جمهور و یا بهتر بگویم هر سیاستمدار سابقی می‌تواند به عرصه سیاست برگردد و نظام ما این قابلیت را دارد ولی چه کسی وارد شود باید در این مورد دقت فراوان کرد.

آفتاب:‌ "مسعود پزشکیان" در گفت‌و گو با "روز نو"، با بیان اینکه "ادبیات مردمی احمدی‌نژاد فقط در زمان رأی‌گیری بود" ادامه داد: احمدی‌نژاد فقط در زمان انتخابات پایبند به اصول قانون و نظام بود و با توجه به رأی بالایی که در انتخابات آورد، تمامی قانون و حتی نظام را زیر پا گذاشت.

وی این شیوه را مزورانه خواند و گفت: این نوع ادبیات و کار، درست و صحیح نیست و نظام باید حواس خود را درباره اینگونه افراد جمع کند.

پزشکیان در ادامه با توجه به تخلفات رئیس جمهور سابق گفت: جای سؤال دارد که چرا تا به امروز از سوی دستگاه‌های نظارتی، قوه قضاییه و دستگاه‌های ذی‌ربط، چه در دوران خدمت این آقا و چه الان که سمتی ندارد موضوع مورد پیگیری قرار نمی‌گیرد و چگونه است که این فرد و اطرافیان همدستش، اجازه دارند به هر بی‌قانونی دست بزنند و کسی مقابلشان یارای ایستادن ندارد.

وی این شیوه عملکرد دستگاه‌های نظارتی را بی‌قانونی‌تر از بی‌قانونی احمدی‌نژاد خواند و تأکید کرد: ما نباید به راحتی، گذشته خود را فراموش کنیم. اگر یادتان باشد پارسال هیچ‌گونه آرامشی در کشور وجود نداشت و هر لحظه ممکن بود درگیری سیاسی در جامعه اتفاق بیفتد که تبعاتش مشخص نبود چه باشد. این موضوع برای خیلی از افراد یک برگ برنده به حساب می‌آمد ولی الان شاهد هستیم که آرامشی در جامعه حاکم است که باید این ارامش را حفط کرد و نباید اجازه مداخله به افراد بی‌شناسنامه و بدسابقه داد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پایان با بیان اینکه "اصولگریان باید تکلیف‌شان را مشخص کنند"، تصریح کرد: اصولگرایان باید حد و مرز خود را با افراطیون مشخص کنند. آنها باید روشن کنند که آیا به کسی همه قوانین، حتی مصوبات دولت خود را هم زیر پا می‌گذارد می‌شود اعتماد کرد؟ اما متأسفانه گویا اصولگرایان در مواجهه با افراطیون در خواب غفلت هستند.
کد N352458