سیداحمد خاتمی: برخی در فیسبوک کشف حجاب یواشکی می‌کنند/ مسئولان مراقب صحبت‌های خود باشند

ایسنا نوشت:

یک عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز برخی در فیس‌بوک، کشف حجاب یواشکی را تبلیغ می‌کنند. رضاخان در اجرای این طرح ناکام ماند و شما نیز ناکام خواهید شد.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در همایش نقش طلایه‌داران تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی و دوری از آسیب اجتماعی و اعتیاد، اظهار کرد: اعتیاد و مواد مخدر، آفت و آسیبی نیست که بتوان راحت از کنار آن گذشت. اگر آسیب‌ها شناخته شوند، شیوه مبارزه با آن نیز راحت‌تر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش روحانیون و علما اشاره کرد و افزود: هویت روحانیت، هویت یک صنف نیست؛ به دلیل اینکه روحانیت سخنگوی دین است و دین نیازمند سخنگوی یک صنف نیست. همچنین، روحانیت یک شغل نیست بلکه عشق است، آن روحانی‌ای موفق است که عاشق کار خود باشد و درد دین داشته باشد.

سیداحمد خاتمی، راز موفقیت روحانیت در طول تاریخ را انگیزه الهی، با مردم بودن، ساده‌زیستی، اهل عمل بودن و وظیفه محور بودن دانست و تاکید کرد: روحانیون باید اهل مطالعه، دقت و تفسیر در قرآن باشند. زیاد منبر رفتن هنر نیست، روحانیون باید اهل مطالعه و تفسیر نیز باشند. بصیرت‌افزایی و روشنگری وظیفه روحانیون است، دشمن در پی ایجاد این است که القا کند نمی‌شود با آمریکا طرف شد. این کار، کار دشمن است، قصه «ما نمی‌توانیم» را دشمن تئوریزه کرده است و ما وظیفه داریم با گفتن توانایی‌هایمان بگویم که «ما می‌توانیم».

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه «ما باید با شعار «نمی‌توانیم» در عمل مخالفت کنیم»، خاطرنشان کرد: امروز برخی در فیس‌بوک کشف حجاب یواشکی را تبلیغ می‌کنند. رضا خان در اجرای این طرح ناکام ماند و شما نیز ناکام خواهید شد. روحانیون، مسئولان و خانم‌ها وظیفه دارند تا در موضوع حجاب وارد شوند. نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند در مقابل بی‌حجابی و بدحجابی وارد شود.

وی با بیان اینکه «بی‌حجابی و بدحجابی راهی برای تهی کردن نظام و ارزش‌های اسلامی ماست»، تصریح کرد: دشمن در پی تئوریزه کردن سازش و تسلیم در برابر دشمن است. تا وقتی که آمریکا شیطنت می‌کند، مبارزه و جهاد وجود دارد. آن‌ها می‌خواهند مسأله سازش با آمریکا را تئوریزه کنند. سازش در مقابل آمریکا، تسلیم شدن در برابر شیطان بزرگ است، گسترش فساد، فحشا و اعتیاد کار دشمن است.

سیداحمد خاتمی ادامه داد: بهترین کسانی که می‌توانند در این رابطه روشنگری کنند، علما هستند. دشمن در عرصه سیاسی در پی القای حاکمیت دوگانه است و علما و روحانیون باید بر این نکته تاکید داشته باشند که یک قانون اساسی و یک رهبری در این کشور وجود دارد و امر، امر ایشان طبق قانون اساسی است و مسئولان موظف به اطاعت از فرمایشات ایشان هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، ولایت را ستون فقرات و عزت جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و با تاکید بر اینکه «نباید ایشان را تنها بگذاریم»، گفت: دشمن در پی ایجاد اختلافات مذهبی در منطقه است. افراطی‌های اهل سنت که سوءاستفاده از مذهب اهل سنت می‌کنند، در خط مقدم تفرقه‌افکنی هستند. گروه‌های تروریستی همانند داعش و وهابی‌ها، ربطی به دین ندارند و حتی چهره اهل سنت را نیز خراب کرده‌اند.

وی از حمایت برخی دولت‌ها از تروریسم در منطقه انتقاد کرد و در ادامه افزود: همان قدر که افراطی‌گری‌های اهل سنت خطرناک است، افراطی‌گری‌های اهل شیعه نیز خطرناک است، به طوری که به عنوان مثال برخی هفته وحدت را هفته برائت می‌نامند که این امر خطرناک و افراطی‌گری است. حضرت علی (ع) ۲۵ سال برای ایجاد وحدت در بین مسلمین خون جگر خورد و اکنون نقشه دشمن در منطقه، بر هم زدن وحدت بین مردم است.

سیداحمد خاتمی در ارتباط به اختلاف بین مردم و مسئولان نیز اظهار کرد: مسئولان باید مراقب صحبت‌های خود باشند. کشور نیاز به آرامش دارد. سخنان چالش‌آمیز پیامد به دنبال دارد. خط کلی ما این است که ما دولت‌های بعد از انقلاب را تأیید می‌کنیم و باید حمایت شوند.

 

45503

کد N352387