قائم مقام وزیر کشور:هیچ ناامنی در مرزهای مشترک با همسایگان نداریم

امیری,امنیت مرزها

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور، شرایط مرزهای جمهوری اسلامی ایران را مطلوب دانست و گفت: مرزبانان به خوبی به انجام وظایف می پردازند و هیچ ناامنی در مرزهای مشترک با همسایگان وجود ندارد.

«حسینعلی امیری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: یکی از موضوعات جلسه شورای امنیت کشور مرزها است و به طور طبیعی در این مورد ما شرایط منطقه را با هوشیاری و دقت تحت نظر بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: موضوع مرزهای جمهوری اسلامی ایران مهم و اساسی است و هر زمان در کشور همسایه ناامنی وجود داشته باشد، این مهم اولویت بحث های شورای امنیت کشور قرار می گیرد.

سخنگوی وزارت کشور درباره جلسه اخیر شورای امنیت کشور توضیح داد: پیش از سفر عبدالرضا رحمانی فضلی به ژنو در هفته گذشته این جلسه با موضوع مرزهای ایران برگزار شد.

امیری خاطرنشان کرد: شرایط منطقه مرتبا رصد می شود و امنیت کامل در مرزها برقرار است.

وی درباره وضعیت جمشید دانایی فر مرزبان ربوده شده کشورمان نیز گفت: هنوز اطلاعات جدیدی درباره وضعیت وی نداریم .

قائم مقام وزیر کشور همچنین درباره حامد صداقتی قهرمان شمشیربازی ربوده شده ایرانی در جاسک اظهار داشت: موضوع این قهرمان شمشیر بازی ربوده شده شخصی است و در دادگستری استان سیستان و بلوچستان در حال رسیدگی است. پرونده صداقتی از جنس مسایل امنیتی نیست.

امیری درباره انتخاب جایگزین کاظم میرولد معاون سیاسی این وزارتخانه نیز گفت: وزیر کشور باید فرد مورد نظر را معرفی کند؛ فعلا کارهای این معاونت را رحمانی فضلی و بنده انجام می دهیم.

سیام**7261**1336
کد N352370