راه‌اندازی سیستم پاکسازی آب‌های آلوده در فوکوشیما

سیاسی

اپراتور نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما توانست پس از سه ماه سیستم پاکسازی آب این نیروگاه را که دچار مشکل شده بود راه‌اندازی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت برق توکیو (تپکو) بارها مجبور شده است سیستم پشرفته تصفیه مایعات (ALPS) را که وظیفه پاکسازی آب‌های آلوده به مواد رادیواکتیو را دارد به دلیل یک سری اشکالات که از سال گذشته آغاز شده‌اند خاموش کند.

این نیروگاه دارای سه خط تصفیه است که از تغییر آن‌ها آبی را که برای خنک کردن راکتورهای نیروگاه فوکوشیما دایچی استفاده می‌شود مورد پاکسازی قرار می‌دهد. فعالیت این نیروگاه از زمان زلزله سال 2011 تاکنون متوقف و این حادثه موجب آلودگی‌هایی در منطقه شده است.

از اواسط ماه مارس تاکنون، این اولین‌بار است که هر سه خط تصفیه این سیستم پس از خاموشی یکی از این خطوط در ماه مه هم‌زمان با هم راه‌اندازی شوند.

سخنگوی این شرکت گفت که این سیستم هنوز تحت کنترل قرار دارد و مشخص نیست که این اقدامات چه زمانی پایان می‌یابد.

شرکت تپکو تلاش می‌کند تا حجم آب‌های آلوده به مواد رادیواکتیو در نیروگاه فوکوشیما را که روز به روز در حال افزایش است به گونه‌ای مناسب مدیریت کند. در حال حاضر هزاران گالون حاوی مواد آلوده رادیواکتیوی در این نیروگاه ذخیره شده‌اند در حالی که هیچ راه‌حلی برای خارج کردن ایمن آن‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N352309