شهروندان هندی به شدت نسبت به شرایط امنیتی عراق ابراز نگرانی کردند

عراق,عراق93

دهلی نو- ایرنا - هزاران نفر از شهروندان هندی امروز با تجمع در دهلی نو نگرانی عمیق خود را نسبت به وخیم شدن شرایط امنیتی عراق ابراز داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این تجمع که امروز یکشنبه در محله جنتر منتر دهلی نو برگزار شد، تجمع کنندگان ضمن محکوم کردن کشتار بی رحمانه مردم بی گناه عراق به دست گروه های تکفیری و تروریستی ، با برپایی تظاهرات و سردادن شعارهای ضد استکباری و ضد تروریسم، پایان هرچه سریعتر خونریزی و درگیری ها در عراق و برقراری صلح و آرامش در این کشور را خواستار شدند.

شورای ملی علمای شیعه هند به عنوان هماهنگ کننده این تظاهرات در بیانیه ای که خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و نخست وزیر هند منتشر کرده، اقدامات وحشیانه ای که علیه مردم عراق صورت می گیرد را محکوم و همدردی خود را با قربانیان خشونت ها اعلام کرده است.

در بیانیه با بیان اینکه ما برای رساندن صدای خشم خود به جهانیان، به اینجا آمده ایم، آمده است: ما شهروندان هند، نسل کشی فرقه ای که به دست نظامیان القاعده پشتیبانی می شود را محکوم می کنیم.

بیانیه مذکور، شرایط عراق را تهدید مستقیم تمامیت ارضی این کشور و امنیت منطقه و صلح جهانی دانسته و افزوده است: به نظر می رسد اگر اوضاع عراق بزودی آرام نشود، نیروهای غربی به فرماندهی امریکا، از این بحران به عنوان فرصتی برای جنگ افروزی در سراسر خاورمیانه استفاده می کنند.

این بیانیه با اشاره به جنایت هایی که داعش در عراق مرتکب می شود آورده است: آنها به هیچ دین و مذهبی پایبند و وابسته نبوده و فقط تروریست هایی هستند که از ˈسی آی ایˈ و ˈموسادˈ پول می گیرند تا چهره اسلام را مخدوش کنند.

بیانیه شورای ملی علمای شیعه هند افزوده است: ما مردم دوستدار صلح از همه مذاهب و جوامع، از مردم عراق می خواهیم در مقابل این گروه های غیرانسانی بایستند و اتحاد و تمامیت ارضی کشورشان را حفظ کنند.

این بیانیه تصریح کرده است: برخی کشورهایی که مسلمان خوانده می شوند، نه تنها اجیر امریکا شده اند بلکه از گروه های تروریستی حمایت مالی و اخلاقی می کنند.

در پایان بیانیه، از دولت هند خواسته شده است علاوه بر محکومیت شدید این اقدامات، از ابزارهای دیپلماتیک برای طرح این موضوع و دریافت کمک از سازمان ملل متحد و برقراری صلح در عراق استفاده کند.

آساق ** 2167**1392
کد N352271