عضو شورای راهبردی سیاست خارجی:

شورای راهبردی سیاست خارجی مذاکرات هسته ای را بررسی می کند

سیاست خارجی,مذاکره 93

تهران- ایرنا- عضو شورای راهبردی سیاست خارجی از بررسی مذاکرات هسته ای در جلسه آتی این شورا در هفته جاری خبر داد.

مهدی مصطفوی اهری در گفت وگو با خبرنگار تشکل های دانشجویی ایرنا گفت: شورای راهبردی سیاست خارجی در هفته جاری تشکیل جلسه خواهد داد و مذاکرات هسته ای یکی از مباحثی است که در این جلسه بررسی خواهد شد.

اعضای شش نفره شورای راهبردی سیاست خارجی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تعیین می شوند وکمال خرازی ریاست آن را برعهده دارد.

سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع، ابراهیم شیبانی سفیر اسبق ایران در اتریش و حسین طارمی سفیر اسبق ایران در عربستان و چین دیگر اعضای این شورا هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه این هفته، مباحثی همچون تقسیم کار بین اعضا و راهبردهای اصلی سیاست خارجی مطرح خواهد شد.

مصطفوی در خصوص مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 گفت: مذاکرات آتی هسته ای، مذاکراتی سخت است ولی ما در این مذاکرات برنامه های خود را داریم.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی با تاکید بر اینکه مذاکرات برای رسیدن به توافق در زمینه توافق جامع ادامه دارد گفت: تیم مذاکره کننده ما بر روی اهداف خود ایستاده است.

مصطفوی در پاسخ این سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه تفسیر شما از پرانتز های مطرح شده در متن توافق جامع هسته ای چیست؟

پیش از این محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گفته بود که با گروه 1+5 توافق شده است در مباحث مورد اختلاف به جای استفاده از کلمات، پرانتز گذاشته شود.

وی در این خصوص گفت: کشورهای 1+5، شروطی را مطرح می کنند که این شروط باعث دور شدن از مباحث اصلی و مقداری آزاردهنده است.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده ما به دنبال حذف حواشی است و به حواشی توجه نمی کند.

وی افزود: به نظر می رسد تیم مذاکره کننده کشورمان به دنبال حذف خواسته های غیر معقول باشد و قصد دارد بر روی حقوق ایران و آنچه سازمان های بین المللی بر آن تاکید می کنند، بایستد.

فراهنگ(3)**9303**ل.الف.ی**1588
کد N352191