تاسف مسکو از مخالفت اتحادیه اروپا و آمریکا با طرح آشتی ملی در سوریه

سوريه

مسکو از مخالفت اتحادیه اروپا و آمریکا با طرح شورای حقوق بشر سازمان ملل درخصوص گسترش آشتی ملی در سوریه ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه‌ خبری روسیا‌ الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: متأسفانه بعضی از کشورها، به‌ویژه کشورهای عضور اتحادیه اروپا و آمریکا نه تنها طرح حمایت از توقف خشونت‌ها در سوریه را تایید نکردند، بلکه آشکارا و بدون هیچ خجالتی با طرحی که با هدف نجات انسان‌ها و بهبود وضعیت نابسامان انسانی در سوریه ارائه شد، مخالفت کردند.

وزارت خارجه روسیه به این مساله اشاره داشت که سازمان ملل دست به تلاش‌های گسترده‌ای برای دستیابی به آشتی‌ ملی در سوریه زده است، چرا که دستیابی به توافق آتش‌بس زمینه را برای رساندن کمک به افراد نیازمند در سوریه فراهم می‌کند.

این وزارتخانه ادامه داد: کسانی که خود را دوست سوریه می‌نامند، به جای کمک به سوریه، پیش‌نویس قطعنامه‌ جدیدی را علیه سوریه به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه دادند.

وزارت خارجه روسیه با تاکید بر این که مسکو به تلاش‌هایش برای گسترش صلح و آشتی ملی در سوریه ادامه خواهد داد، اعلام کرد: دست‌یابی به توافق‌ آتش‌بس، نه‌ تنها بهبود وضعیت حقوق بشر و رساندن کمک‌های بشر‌دوستانه به افراد نیازمند را آسانتر می‌کند، بلکه مسائل مهم استراتژیک را نیز حل خواهد کرد و دولت سوریه و مخالفان را در جنگ با تروریسم که تهدیدی علیه تمام خاورمیانه به‌شمار می‌رود، در یک جبهه جمع خواهد کرد. همچنین با این توافق‌، امکان بازگشت میلیون‌ها آواره و مهاجر به کشورشان فراهم می‌شود.

انتهای پیام

کد N352189