در تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی مطرح شد

علت برگزاری مراسم مغایر با شئونات اسلامی با عنوان بزرگداشت حافظ

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تذکرات به شرح زیر است:

فاطمه آلیا، زهره طبیب‌زاده‌ نوری، لاله افتخاری، نیره اخوان ‌بیطرف‌،نادر قاضی‌پور، نمایندگان تهران، اصفهان و ارومیه و همچنین تعداد زیادی از نمایندگان دیگر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توضیح در مورد علت برگزاری مراسم مغایر با شئونات اسلامی با عنوان بزرگداشت حافظ.

نادر قاضی‌پور، علیرضا محجوب و حسین سبحانی‌نیا نمایندگان ارومیه، تهران و نیشابور در تذکری به وزیر امور اقتصاد و دارایی: تسریع در اجرای مصوبات کارگروه اشتغال توسط هیأت مدیره صندوق توسعه ملی، همچنین به رئیس جمهور: تسریع در اجرای مفاد 10 تا 12 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و همچنین تسریع در اجرای ماده 27 قانون مدیریت خدمات کشوری و تسریع در استخدام معلمان پیش‌دبستانی، شرکتی و نهضت سوادآموزی و خرید خدمتی وزارت آموزش و پرورش.

فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در تذکری به وزیر دادگستری: تسریع در تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از خانواده.

صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک به وزیر راه و شهرسازی: توضیح در مورد علت خارج شدن چند قطار از ریل و تأخیر چند ساعته هواپیماها.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات به وزیر آموزش و پرورش: توضیح در خصوص علت عدم انجام تعهدات این وزارتخانه در قبال طرح‌های خیرساز.

محمدحسین حسین‌زاده ‌بحرینی و علیرضا محجوب نمایندگان مشهد و تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ارائه توضیح نسبت به بی‌توجهی به مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور.

محمد ابراهیم محبی، محمد رزم و علی جلیلیان نمایندگان سنقر، کرمانشاه و اسلام‌آباد غرب به وزیر کشور: بیان علت حضور یکی از مدیران استانداری کرمانشاه در جلسه سیاسی انتخاباتی یک جریان خاص و برخورد مناسب با وی.

زهره طبیب‌زاده‌نوری نماینده مردم تهران به رئیس‌ جمهور: توضیح در مورد علت اعلام موضوع تسهیل‌سازی حضور زنان تماشاگر در استادیوم‌های ورزشی به عنوان اولویت معاونت امور زنان علی‌رغم وجود دغدغه‌های فرهنگی از جمله مسئله عفاف و حجاب و نیز مشکلات معیشتی زنان.

فتح‌الله حسینی نماینده مردم قصرشیرین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شناسایی و جلوگیری از ادامه فعالیت سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که با انتشار مطالب کذب موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند.

حسینعلی حاجی ‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر امور خارجه: تسریع در رسیدگی برای تعیین وضعیت مهندس پژمان، بویری منجی ربوده شده در سوریه.

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران به رئیس جمهور: ضرورت تلاش بیشتر دولت در کنترل و هدایت نقدینگی و همچنین رفع کم‌کاری دولت در این حوزه.

لاله افتخاری، فاطمه آلیا، مهرداد بذرپاش و محمدرضا باهنر نمایندگان تهران به رئیس جمهور: توضیح در خصوص علت تصویب مصوبه هیأت وزیران برای توقف اصلاح و تغییر ساختار تقسیمات کشوری مرکز بخش جاجرود.

حلیمه عالی، زهره طبیب‌زاده نوری،‌ فاطمه آلیا، لاله افتخاری، ‌فاطمه رهبر، سکینه عمرانی، نیره اخوان ‌بیطرف، مهناز بهمنی و شهلا میرگلوبیات نمایندگان زابل‌، ‌تهران، سمیرم، اصفهان، سراب و ساوه به وزیر امور خارجه: تسریع در پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده شده ایرانی در یمن.

زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران به وزیر ورزش: لزوم رسیدگی به وضعیت قهرمانی رشته نجات ‌غریق کشور و جهان که جهت امرار معاش خود به فلافل فروشی روی آورده است.

انتهای پیام

کد N352091