درخواست پاریس از ترکیه در مورد جلوگیری از پیوستن جوانان فرانسوی به تروریست‌ها

رئیس‌جمهوری فرانسه از ترکیه خواست تا اقداماتش را برای جلوگیری از پیوستن جوانان فرانسوی به تروریست‌ها در سوریه و عراق را شدیدتر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از آژانس خبری دوغان، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه در جریان نشست یک ساعته‌اش با رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه گفت: پاریس به دنبال توسعه همکاری نزدیک با آنکارا در خصوص این مساله است.

اردوغان گفت: این حقیقت که ترکیه یکی از مقصد‌های مهم گردشگری است، کنترل این مساله را دشوارتر می‌کند. ترکیه تاکنون 22 جوان فرانسوی را که قصد پیوستن به تروریست‌ها در سراسر مرز را داشتند از کشور اخراج شوند و گمان می‌رود که حدود 200 جوان فرانسوی دیگر در این منطقه وجود دارند.

اردوغان برای شرکت در دهمین سالروز "اتحادیه دموکرات‌های ترکیه‌ای اروپا"، سازمان غیردولتی حامی حزب حاکم عدالت و توسعه به فرانسه سفر کرده است. در این سفر مولود چاوش اوغلو، وزیر اتحادیه اروپای ترکیه، عصمت ییلماز، وزیر دفاع و تعدادی دیگر از مقام‌های ترکیه اردوغان را همراهی می‌کنند.

مساله اوکراین یکی دیگر از موضوعات نشست اولاند و اردوغان بود و این دو مقام درباره امنیت انرژی این قاره و نقش پروژه خط لوله گاز طبیعی "TANAP" که گاز را از جمهوری آذربایجان به غرب ترکیه و اروپا منتقل می‌کند، مذاکره کردند.

انتهای پیام

کد N352032